Doporučujeme

Teplákové soupravy ovládly svět. Kde se vlastně vzaly?

Původně pouze domácí oděv, dnes velmi stylový komplet, ve kterém můžete vyrazit také do města, do kina nebo na výlet s kamarády. Řeč je o oversize teplákové soupravě, která se nyní těší z velké oblíbenosti. A nelze se tomu divit. Vždyť je symbolem pohodlí a vysokého komfortu. Kde se však vzal tento populární kousek, který se z velkého zájmu těší hlavně díky nedávné koronavirové pandemii, kdy se po teplákovkách zcela zaprášilo?

Od poloviny sedmdesátých let

Není to tak dávno, co se první teplákové soupravy dostaly na trh. Bylo to konkrétně v sedmdesátých letech minulého století, kdy se do ulic dostaly především typické barevné běžecké alternativy. Původně se vyráběly hlavně z bavlny, což bylo pro sportovce velmi praktické. Teplákové soupravy totiž dokázaly během tréninku dostatečně zahřát. Posléze se však do ulic dostaly i takové alternativy, které byly vyrobeny z umělých materiálů. Zato však byly velmi barevné, takřka nepřehlédnutelné v davu. A to se lidem líbilo.

Na mnoha celebritách

Z největšího rozmachu se teplákové soupravy těšily především v polovině osmdesátých let minulého století, kdy se začaly nosit opravdu aktivně. Důvodem toho byla propagace tohoto kousku oblečení celebritami. V New Yorku, kde se ostatně udávaly trendy, je začala nosit řada hip hopových hvězd, také tanečníků. Nejen afroamerické celebrity.

Je ale samozřejmě pravdou, že největší podíl na tehdejší slávě teplákových souprav mají hlavně sportovci, konkrétně Michael Jordan, který si posléze vytvořil i svou vlastní značku, v jejímž čele teplákové soupravy byly.

Jak šel čas

S postupem let se následně začaly teplákové soupravy měnit. Začalo se pracovat na exkluzivních alternativách mikin, také si společnosti pohrávaly s nejrůznějšími materiály a samozřejmě se neopomíjelo ekologické barvení, na které se upíná pozornost hlavně v posledních letech, kdy je téma ekologie tím prvním, co se ve společnosti řeší a na co se upíná pozornost.

S příchodem koronavirové pandemie a uchýlení velkého množství lidí do pohodlí domácností došlo k velkému rozmachu prodeje teplákových souprav. A už se u toho ostatně zůstalo. A pravděpodobně navždycky.