Doporučujeme

Švýcarský cestopis

Švýcarsko rozhodně není pouze lyžařskou destinací. Její krásy můžete objevovat celý rok. Krajina je zde dech beroucí, stejně tak města dýchající bohatou historií. Návštěva této země je také povinnost pro všechny vědce a příznivce vědy – nachází se zde Velký hadronový urychlovač v rámci CERN. Jako před každým výjezdem za hranice ale nezapomeňte na cestovní pojištění!

Matterhorn

Jedním ze symbolů je jistě hora Matterhorn. Může s klidem říct, že je to i jedna z krás celého světa. Vysoká je úctyhodných 4500 metrů, doporučujeme jí proto jen zkušeným vysokohorských turistům. Obdivovat jí můžete přece i jen pohledem nebo třeba z vrcholů okolních menších hor.

Švýcarský národní park

Národní park se nachází na východě země a je jediným na území Švýcarska. A rozhodně není malý – má plochu až 172 kilometrů. Čeká na vás to nejkrásnější z alpské přírody a přes 80 km stezek na pořádnou horskou tůru. Cestu vám budou lemovat nádherné žluté alpské máky, hořce, vstavače nebo devaterníky.

Ženevské jezero

Jezero má obrovskou rozlohu 580 kilometrů čtvereční a je jednou z dominant celého Švýcarska. V jeho blízkosti naleznete řadu nádherných panoramat a různých zákoutí. Dále se v jeho blízkosti nachází již zmiňovaný urychlovač částic, hrad Chillon nebo muzem Charlieho Chaplina.

Velký hadronový urychlovač CERN

Toto místo ještě před svojí výstavbou strašilo nejen vědce ale také celý svět. Někteří se dokonce domnívali, že toto zařízení může způsobit kolaps vesmíru. To se naštěstí nenaplnilo, stejně se ale jedné o velmi zajímavé místo. Jeho smysl tkví v tom, že je v jeho nitru možné simulovat podmínky, které panovali těsně po zrodu vesmíru. Pokud budete chtít spodní tunel navštívit, nesmí být urychlovač zrovna v pozoru. Tento typ poznávacího výletu je právě kvůli tomu nutné plánovat dopředu.

Ledovec Aletschgletscher

Aletschský ledovec ve švýcarských alpách patří k pomalu mizícím památkám. Za posledních 150 let se zmenšil až o 130%. Dlouhý je momentálně 26 kilometrů. Přesto je ale na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zajímá vás více o cestovním pojištění? Přejděte na https://ergo.cz/.