Výběr prvních botiček pro dítě: Na co si dát pozor?

Výběr prvních botiček je zásadní nejen pro vás, ale hlavně pro vaše dítě. Proto výběru věnujte dostatečnou pozornost.

Zdraví a správný vývoj dítěte mohou výrazně ovlivnit i boty. Možná vás to překvapilo, ale je to fakt. Pokud tedy chcete, aby nohy vašeho dítěte byly zdravé, pak si přečtěte tento článek. Poradíme vám v něm, jak vybrat první botičky.

Na co si dát pozor?

Na začátku vás chceme upozornit, abyste s nákupem prvních bot příliš nespěchali. Malému dítěti, které ještě neumí chodit, boty opravdu kupovat nemusíte. V první fázi jeho života je totiž důležité, aby měly nohy dostatečný prostor pro rozvoj a růst. Proto postačí, když bude nosit měkké capáčky nebo speciální návleky. V zimě pak vsaďte na kombinézu se sešitou chodidlovou částí.

Pokud byste první boty koupili příliš brzy a nutili dítě k jejich nošení, mohlo by to mít nedozírné následky. Zejména u pevných bot, kde nemá noha prostor k růstu. Kosti batolat jsou měkké, chrupavčité. To znamená, že jsou i dobře deformovatelné. Pokud tedy budete dítěti navlékat první boty už od útlého věku a nedáte mu prostor pro růst, výrazně tím zvýšíte pravděpodobnost vzniku vad na nohách.

Jak vybrat první boty?

Na výběr prvních botiček tedy počkejte až do doby, dokud dítě nezačne samo chodit. Pak společně vyrazte do obchodu a vyberte první botičky, které mu dokonale padnou. Nekupujte menší ani větší. Vyberte takové, v nichž se bude cítit pohodlně a které ho nebudou omezovat.

U dětí do tří let vsaďte na kotníčkové boty. Ty napomáhají správnému držení nohou a nezabraňují jejich přirozenému tvarování. Nezapomínejte ani na fakt, že boty bude potřeba často měnit. Jak bude růst vaše dítě, budou se měnit i jeho potřeby. Proto vám doporučujeme vsadit na dětské boty DD step. Jsou vyrobeny z vhodného materiálu, neomezují dítě v růstu a zároveň je pořídíte za přijatelnou cenu.