Doporučujeme

Stínící tkanina Amstor je ideální nejen pro sportoviště

Se stínící tkaninou Amstor se můžete nejčastěji setkat u venkovních sportovišť a podobných areálů. Zpravidla jsou to tenisové či volejbalové kurty, kde stínící tkanina slouží jednak k zastínění hrací plochy před slunečními paprsky, a jednak k vytvoření alespoň částečného soukromí. Tento materiál ovšem můžete využít k vytvoření soukromí i u vlastního domu či pozemku, na zahradě, terase či na balkóně.

Stínící tkaniny a stínící sítě jsou mnohem vhodnější než třeba rákos či textil a jiné materiály, které se pro tyto účely používají.

Vlastnosti a prodej stínící tkaniny

V porovnání s rákosem je stínící tkanina levnější. K dalším přednostem patří také její neprůhlednost, velká odolnost vůči povětrnostním vlivům a také dlouhá životnost. Na rozdíl od jiných prodejců, kteří prodávají stíníci tkaniny v rolích, nebo je stříhají po pěti metrech, nabízí firma Amstor toto zboží po jednotlivých metrech. To je výhodné zejména pro běžné spotřebitele, kteří si mohou zakoupit i malé množství. Pokud si chcete zakrýt například balkon nebo zastínit rostliny na zahradě, nemusíte kupovat velkou roli, ale pouze malé množství v potřebné rozměru. K zakrytí plotu si pochopitelně můžete koupit i celou roli obsahující 100 běžných metrů.

Další parametry

Obvyklá gramáž stínící tkaniny, jak ji nabízí konkurence, je 90 g/m2, kdežto stínící tkanina od Amstoru má 180g/m2. Stínící tkanina, která tvoří stínící sítě, má účinnost zastínění 90 %. Stínící tkaniny a stínící sítě Amstor mají na výšku 100 až 200 cm, takže si každý vybere rozměr podle svých potřeb. Zelená barva tkanina přirozeně splývá s okolní vegetací, takže není tak nápadná. Spodní i horní okraje tkaniny jsou opatřeny oky pro navlékání lanka nebo vázacího drátu. Upevňování sítě k plotu je tak velice snadné a rychlé, jelikož jednotlivá oka jsou od sebe vzdálena 5 cm. Výrobce doporučuje při natahování stínící sítě používat vázací drát nebo spojovací spony Rocafix.