Doporučujeme

Kastrace domácích mazlíčků

Kastrace vašich čtyřnohých členů rodiny je rozhodnutím velmi důležitým pro vás i vašeho psa či kočku. Je preventivním opatřením, které může snížit riziko vzniku rakoviny, ochrání život zvířete či ho odnaučí některým zlozvykům. Proč je dobré nechat zvíře vykastrovat?

Péče o čtyřnohé členy rodiny

O celou rodinu je nutné pečovat a týká se to i vašich domácích mazlíčků. Péče obnáší starost o krmivo, pravidelné prohlídky u veterináře, očkování, péči o srst či otázku kastrace. Preventivní poradenství a komplexní veterinární služby pro čtyřnohé mazlíčky zajišťuje veterinární klinika metropolevet.cz, kde může váš čtyřnohý přítel podstoupit kastraci či jiné preventivní vyšetření.

Kastrace feny

Během kastrace feny dochází k odstranění pohlavních orgánů. Nemusíte se však bát, jedná se o rutinní operaci, která sebou jen velmi zřídka nese nechtěné komplikace. Kastrace u fen je prevencí vzniku rakoviny, nádorů mléčných žláz, která patří mezi nejčastější onemocnění u fen vůbec. Kastrace feny je i způsob, jak snížit počet opuštěných a nechtěných zvířat, která zůstávají v útulcích.

Kastrace psa

Chování psa po vykastrování se může změnit. Omezí se nežádoucí chování jako je toulání se za háravými fenami, značkování močí a zabrání se nežádoucímu nakrytí s fenou. Kastrace psa snižuje také četnost útěků z domova a teritoriální chování.

Kastrace kočky

Otázka kastrování u koček a kocourů je naléhavější než u psů a fen. Kočky se častěji potulují mimo domov, navíc kočka může mít koťata až 3 krát za rok. Po kastraci zůstává kočka blíže svého domova, stává se klidnější a mazlivější. Kastrované kočky se dožívají delšího věku než kočky nekastrované, jelikož zůstávají blíže svého domova a nehrozí jim větší nebezpečí. Kastrace kočky je možností, jak omezit vzrůstající počet nechtěných koček v útulcích a na ulici.

Kastrace kocoura

Kocouři se často toulají za kočkami a dostávají se do rvaček s jinými kocoury. Tomu lze zamezit právě kastrací. Kastrace kocoura snižuje četnost útěků z domova. Kocouři přestávají značkovat své teritorium a dožívají se delšího věku, jelikož nejsou vystaveni takovým rizikům, do kterých se dostávají nekastrování kocouři.