Doporučujeme

Oživte váš byt

Někteří si jistě ještě vybaví, jak naše babičky měly doma vymalováno barevnými válečky, nebo se jim na zdech bytů vyjímaly tapety mdlých a vybledlých vzorů, které celý prostor spíš hyzdily. Dnes už nic takového v moderním bydlení nenajdete, nejčastěji uvidíte na zdech bílou barvu a pokud už někdo má tapety, pak určitě ne neurčité barvy. Moderní jsou zářivé barvy, můžete je použít nejen v celém pokoji, ale třeba jen na jednu zeď, nebo alespoň její část. Velmi oblíbené jsou fototapety, které tvoří jen několik málo částí. Když je správně navážete, vytvoří vám doma obraz jako z fotografie. Můžete tak mít na stěně vaše oblíbené velkoměsto, pohled do vesmíru, přírodní scenérii, nebo třeba vysněný automobil, motorku či oblíbené zvíře. Záleží pouze na vás, jakou atmosféru v interiéru chcete navodit.

Tapeta nejen v obýváku

Fototapety se hodí zejména do obývacího pokoje, kde nevadí křiklavější motivy s výraznými barvami, ale i ostatní místnosti můžete tapetovat, jen si rozmyslete výběr vzoru, aby vás v ložnici příliš divoký motiv nerušil. Do ložnice se doporučují spíš jemné pastelové barvy, které podporují navození relaxační atmosféry. Vybírat můžete nejen fototapety, ale také další typy tapet, jako jsou skandinávské s geometrickými vzory v pastelových barvách. Můžete použít tapetu na jednu stěnu, nebo na ostatní stěny vybrat k vzorované tapetě jednobarevnou, která s ní bude ladit. Jste-li spíš na romantiku, vyberte si zámeckou tapetu, kterou můžete použít klidně do celé místnosti.

Také v pracovně se budou tapety skvěle vyjímat. Pro inspiraci a podporu soustředěnosti můžete zvolit menší formát fototapety, podobný spíš obrazu, nebo jemnou ne příliš křiklavou barvu. Dětský a studentský pokoj je kapitola sama pro sebe. Máte-li větší děti, nechte výběr tapety na nich, aby se v pokoji cítily opravdu dobře. Navštivte z pohodlí vašeho domova internetový obchod Tapeta-dekorace.cz a vyberte si tapety a samolepicí dekorace do každého pokoje.