Doporučujeme

Knižní databáze: Jak vám může pomoct s hledáním nového čtení?

Knižní databáze slouží nejen jako pomocník při vyhledávání nových titulů, ale také k celé řadě dalších účelů. A na ně se v tomto článku podíváme.

CBDB.cz je největší knižní databází na tuzemském internetu. Najdete tu prakticky všechno, od starých knížek až po ty nejnovější. K čemu všemu ale slouží? V následujících řádcích vám ukážeme tři problémy, které vám může Československá bibliografická databáze pomoct vyřešit.

Potřebuji novou knihu

Chcete najít další knihu ke čtení? Pak jste na správném místě! Tato knižní databáze totiž funguje už od roku 2009. Za tu dobu se na ní podařilo nastřádat tolik obsahu jako v žádné jiné databázi podobného ražení. Právě tady totiž najdete více než 175 tisíc knih a 85 autorů. Díky přehledným žebříčkům a štítkům pak můžete snadno vyhledávat, vybírat nebo přiřazovat knihy do oblíbených. Případně je můžete i sami hodnotit a ukázat tak ostatním uživatelům, jestli má smysl vámi vybrané knize vůbec věnovat čas.

Chci si přečíst novinky

Každý den vychází spoustu nových knížek. Udržet si v nich přehled přitom bývá velice obtížné. Kdo jiný by to ale měl zvládnout než největší databáze knih v Česku a na Slovensku? Najdete tu totiž pravidelně aktualizovaný blog, kde si můžete přečíst vše o nově vycházejících knihách, projít si recenze, nebo se podívat na speciální videa. CBDB.cz je zkrátka místem, kde najdete všechny potřebné informace nejen o vašich oblíbených knihách na jednom místě.

Chci prodat/koupit knihy

Jakmile v databázi objevíte nějakou zajímavou knihu, můžete se rovnou podívat, jestli ji někdo výhodně neprodává. V místním bazaru knih totiž najdete tisíce titulů za rozumné ceny. A protože je jich tolik, můžete mezi nimi filtrovat podle názvu knihy, autora, nebo města, ve kterém prodávající žije. Případně si založit vlastní poptávku a zjistit, jestli někdo daný titul nenabízí. A pokud sami chcete něco prodat, není nic nejednoduššího, než na CBDB.cz vložit úplně nový inzerát.