Doporučujeme

Volba správné velikosti podprsenky. Jak funguje označení podprsenek a jak vybrat správně?

Podprsenka je jedním z kusů dámského oblečení, kde o pohodlí mohou rozhodovat opravdu i jen drobné centimetry. Pokud je příliš upnutá, tak může působit bolesti, a dokonce se v ní může i obtížně dýchat. Pokud je naopak příliš volnou, tak nedodává jistotu a podporu, kterou od ní očekáváte.

Volba správné velikosti je tak pro podprsenku naprosto zásadní. V dnešním článku se podíváme na to, jak se podprsenky značí, a také na jejich výběr. Probereme si číslování a v případě potřeby také to, jak se správně přeměřit.

Jak fungují velikosti u sportovních podprsenek?

U sportovních podprsenek, látkových a také mnohých braletek, se nepoužívá standardní číslování, ale používá se klasická písmenná velikost. V tomhle případě je pro vás víceméně potřeba vybírat intuitivně. Většinou se ale můžete spolehnout na to, že by velikosti podprsenky měla přibližně odpovídat velikost triček, které normálně nosíte. Sportovní podprsenky jsou upnuté, takže velice často dobře poslouží i větší velikosti. V případě krajkové braletky, je ale potřeba dávat větší pozor na správnou velikost.

Jak správně změřit velikost podprsenky?

Většinou ale bude potřeba přesně změřit velikost. Pokud dáme příklad toho, jak může vypadat velikost podprsenky, dáme například 95B. číslo je v tomto případě obvod kolem hrudníku. v ohledu toho, jak změřit velikost podprsenky, je naprosto zásadní správné změření obvodu. Jinak vás bude podprsenka nepříjemně tlačit, a zároveň bude dělat varhánky tím, jak se zařezává.

Písmenné označení je potom velikost košíčků. U té je potřeba opět intuitivně přistupovat k jednotlivým velikostem. Většinou se ale dá odhadnout velikost jednoduše. Standardní poprsí mývá velikost B a C, přičemž A je nejmenší a s abecedou se zvyšuje i velikost.

Při výběru dávejte pozor na velikost kosticí

Především v případě, kdy vybíráte luxusní dámské podprsenky, se setkáte s variantami, které jsou vybaveny kosticemi. Jedná se o spodní oporu košíčku. V případě, kdy používáte podobné podprsenky, je potřeba dávat větší pozor při správném výběru. Pokud zvolíte příliš malé košíčky či obvod, bude vás podprsenka nepříjemně tlačit.