Doporučujeme

Optická signalizace jako nový trend

Zajistit bezpečnost na pracovišti, to je dnes pro zaměstnavatele důležitější než kdy dříve. Požadavky bezpečnostních předpisů jsou opravdu vysoké, stejně jako pokuty za jejich nedodržování. Nehledě na další výdaje, které může zraněný zaměstnanec firmě přidělat. Proto by měla každá firma mít vypracovaný svůj plán BOZP a snažit se co nejvíc minimalizovat riziko pracovního úrazu. Díky moderním technologiím jsou ale dnes k dispozici i moderní bezpečnostní systémy. Právě na jejich možnosti i využití se podíváme

Světelnou signalizaci lze nastavit podle potřeby

Optická signalizace má oproti jiným způsobům signalizací řadu výhod. Tou největší je samozřejmě to, že využívá pouze světla. Samozřejmostí je i možnost téměř libovolného nastavení zcela podle potřeb firmy. Mezi ty nejzákladnější patří možnost:

  • Permanentního svícení – to se hodí především v nonstop provozech, nebo v úsecích, které musí být osvětleny stále.
  • Spínání pouze v určitý čas – hodí se zejména ve směnných provozech, případně v místech, které jsou využívány pouze v určitý čas.
  • Spínání pohybovým čidlem – na místech s nepřetržitým provozem, za předpokladu, že chcete zamezit zbytečnému plýtvání energií.

Zobrazit lze téměř cokoliv

Mezi další výhody patří například možnost zobrazit v podstatě cokoliv. Promítat lze jakýkoliv zvolený motiv, je možné ho kdykoliv jednoduše změnit. A to většinou pouhým zmáčknutím několika tlačítek.

Jednoduše tak můžete zobrazovat například pěší zónu, nebo světelné doplňkové šipky, které pomohou s orientací hlavně ve velkých budovách. Samozřejmě je možné pomocí světelných čar zobrazit různé zóny, zákazy vstupu a podobně. Jak jsme již zmínili, pochopitelně není žádný problém. jakkoliv nastavit velikost, barvu nebo intenzitu promítaného motivu.

Promítat můžete kamkoliv

Samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit i to, že světelnou signalizací je možná projekce doslova kamkoliv. Na českém trhu se na způsoby moderní světelné signalizace specializuje firma Visap.cz