Doporučujeme

Kde najít křišťál pro vaši domácnost

Milovníci křišťálového skla, váziček či nápojových sklenic z křišťálu mají jedinečnou možnost výběru z bohatého sortimentu těchto produktů na e-shopu Top-crystal.cz.

Najdou zde nádherné výrobky českých rukou, které upoutávají pozornost znalců i běžných spotřebitelů již po staletí nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Čirý křišťál může být nádhernou ozdobou i vaší domácnosti. Ukázkou naprosté dokonalosti, zručnosti sklářů a originální elegance je například nádobu na bowli, čili bowle kometa. Je vyrobena z čirého křišťálu, průměr je 530 mm a povrch je upraven krásnými rytinami. Neméně nádherně působí křišťálové sklenice na víno na vysoké stopce. Jedná se o ruční výrobu a pod označením Chamberly si můžete pořídit křišťálové sklenice o objemu 170 ml a s dekorem nesoucím zkratku 500PK.

Široká nabídka křišťálu

Kromě čirého křišťálu si můžete pořídit i křišťál barevný. Brandy skleničky na nízké nožce jsou v barvě modré, azurové, černé, zelené, rubínové, fialové či v kombinovaných barvách. Baňatá sklenička je povrchově zdobena rovněž ručním rytím. Jejich barevná krása nejlépe vynikne v prosklené vitríně vašeho obývacího pokoje a zvláště při jemném osvícení. Barevný křišťál je rovněž českým výrobkem a jemné barvy brandy podtrhují dokonalý luxus skleněných výtvorů. Vedle skleniček na brandy jsou to i skleničky na víno, dále různě tvarované džbány, karafy, skleněné košíky na ovoce, cukřenky, nádobky na bonbóny a další pozoruhodnosti.

Řezané květiny nejlépe vyniknou v krásné vysoké váze. Křišťálové vázy ručně vyráběné, zdobené rytím a zlatým dekorem jsou ovšem ukázkou mistrovství českých sklářů. Vázy z čirého křišťálu se zlatým dekorem jsou chloubou každého majitele. Mohou být použity jako jedinečný luxusní dar při nějaké opravdu slavnostní příležitosti. Často bývají křišťálové vázy domácím pokladem, který se dědí z pokolení na pokolení.