Doporučujeme

Španělské delikatesy na hostinu

Blíží se Vaše narozeniny a ráda byste připravila oslavu ve stylu španělské kuchyně? Pak určitě oceníte inspiraci, kde za rozumnou cenu koupíte kvalitní španělská vína. Vybrat si je můžete ještě dnes na internetové prodejně společnosti BMC Brno. Španělsko patří k největším vinařským územím v Evropě. U španělských vín platí, že jsou těmi nejlepšími víny v poměru cena a kvalita.

I to přispívá k jejich velké oblibě. Historie pěstování vína ve Španělsku je stará tisíce let a každý rok se zde vypěstuje více než 35 milionu hektolitrů vína ročně. K nejznámějším španělským oblastem, kde se pěstuje víno, náleží Rioja, Navarra a Penedés. Vinná réva se pěstuje také na ostrovech, které patří ke Španělsku. Lahodná španělská vína tak můžete ochutnat také na Mallorce či Kanárských ostrovech.

Španělsko je proslulé zejména pěstování červených vín. Rozhodně nezapomeňte ochutnat vína odrůdy Tempranillo, Syrah, Merlot či Malbec. K příležitosti nejrůznějších oslav se hodí také červená vína odrůdy Garnacha. Kromě červených vín Španělsko vyrábí také speciální sladká vína, sangrie a šumivá vína typu CAVA. Okouzlující chuť vín podtrhnou španělské delikatesy, které můžete rovněž objednat z BMC Brno a to konkrétně zde www.bmcbrno.cz/spanelske-delikatesy.

Ze španělských delikates si můžete objednat olivy, panenské, extra panenské i klasické olivové oleje i mořské speciality. K přípravě pokrmů ze španělské kuchyně můžete využít také konzervované ovoce a zelenina. Vaši hostinu můžete ozdobit také španělskými brandy značek Brigadier či Luis Felipe. Vašim hostům můžete nabídnout také ročníkové rumy či likéry mnoha příchutí.