Doporučujeme

Máte rádi Rhodéské ridgebacky? Podpořte boj proti množírnám

Zajímají vás tito krásní psi? Pak sledujte FB skupinu, která pomáhá proti boji s množírnami. Skupinu založila před 13ti roky Jana Moravcová, která je nejen její správkyní, ale má na starosti i marketing a snaží se o propagaci řízeného chovu tohoto krásného plemene. Sama je chovatelkou ridgebacků a svého prvního pejska si pořídila před 15ti lety. V současné době má svoji vlastní chovatelskou stanici Rhodesian Shine. Řadu let pomáhá spolku RR SOS se zajišťováním finančních prostředků pro jeho činnost. Po celou tuto dobu ona i její přátelé bojují, alespoň touto cestou, proti množírnám. Na podporu ostatních chovatelských stanic zřídila Jana i webové stránky, na kterých naleznete zajímavé informace – www.rhodeskyridgebackcr.cz.

Proč skupina vznikla?

Původním záměrem, při zakládání facebookové skupiny, bylo získat online prostor, do kterého by se mohly ukládat fotografie z procházek, kde by mohli členové sdílet termíny na společné venčení. Skupina se ale vyprofilovala jako velká pomoc právě pro spolek RR SOS a za tímto cílem se také její členové ubírají. Stále zde sdílejí fotografie a zážitky se svými čtyřnohými parťáky, najdete zde také důležité informace o veterinární péči, doporučení, kam se vydat s pejsky na dovolenou, a to nejen u nás, ale i v zahraničí a celou řadu dalších zajímavých informací a zkušeností. Největší předností této skupiny je však schopnost reagovat rychle v důležitých okamžicích a finanční podporou dokázat takřka nemožné. Jedním z mnoha takových příkladů je akce Jany Moravcové „ den za pade“, kterou chtěla podpořit Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat, který akutně pomoc potřeboval. Cílem bylo vybrat „po padesátikoruně“ jakýkoliv finanční obnos. Členové skupiny Rhodéský ridgeback – celá ČR se během 24 hodin dokázali semknout a vybrat pro tento spolek přes 23 000,- Kč!

Prvotní zájmem této skupiny je však podpora ridgebacků. Členové mají pod svými “ochrannými tlapkami” spolek RR SOS, pro který shání finanční prostředky. Ve skupině naleznete právě za tímto účelem různé reklamní předměty s tématikou ridgebacka. A právě z jejich prodeje putuje velká část výtěžku právě pro zmiňovaný spolek. . Finanční prostředky tak slouží pro financování veterinární péče, pro léčbu nemocných pejsků, pro převozy nebo podporu dočasné péče.