Krása Zdraví

Masáže – přirozená léčebná metoda

Masáže – jedna z nejstarších a nejpřirozenějších metod léčení. Jsou velmi prospěšné a mají řadu příznivých účinků.

Pomáhají uvolnit ztuhlé svaly, odstranit únavu a stres. Navozují dobrou náladu a pohodu. Napomáhají lepšímu prokrvení a tím zlepšují přívod kyslíku a potřebných živin do tkání, zlepšují kloubní pohyblivost, odstraní povrchní zrohovatělé buňky, uvolní póry i vývody potních žláz.

Aby byla masáž účinná

Po masáži je nutno dodávat tělu dostatek tekutin. Chcete – li, aby masážní oleje působily déle, bezprostředně po masáži se nekoupejte ani nesprchujte.  Také se vyhněte konzumaci alkoholu a větší fyzické námaze. Doma si uvařte bylinkový čaj, zabalte se do deky a odpočívejte. Ideální po masáži je spánek.

Kterou si vybrat?

Havajská masáž má své kořeny ve staré Polynésii, kde ji, jako součást léčebných procesů, praktikovali šamani. Je to terapie, která díky svým účinkům patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Vychází totiž z velmi jemných a plynulých technik. Dochází při ní k harmonizaci těla a duše. Masáž probíhá plynulými a rytmickými pohyby dlaní, prstů, předloktí a loktů, jež se „jako vlny“ přelévají přes tělo v různých intenzitách a frekvencích. Nemá pevný řád a je ryze individuální. Uvolňuje svalové a psychické napětí, urychluje odplavování odpadních látek, rozproudí a vyrovnává energii těla, zrychlí proudění krve a lymfy.

Masáž lávovými kameny navodí uvolnění a relaxaci díky teplu, jež vychází z kamenů, v kombinaci s dokonalými hmaty masáží. Teplo a hmaty maséra vás zbaví stresu, únavy i ztuhlých svalů, dokonale uvolní nejen tělo, ale i mysl. Tyto masáže výborně stimulují krevní oběh. Speciální lávové kameny kumulují teplo a současně se z nich uvolňují některé anionty kovů, které přispívají k regeneraci. Teplo z nich sálající ohřívá pokožku, která snadněji vstřebává léčivé oleje k masáži používané. Zároveň dochází k uvolňování svalstvo a masér tak může pracovat s hlubšími vrstvami tkáně.

Relaxační aroma masáž je spojená s léčivými účinky éterických olejů. Každý z nich má své jedinečné vlastnosti, některé mají společné (jsou antiseptické, mají protivirové a antibakteriální účinky). Některé stimulují, jiné naopak zklidňují. Jsou vybírány pro každého individuálně tak, aby pomohly při uvedených obtížích.