Uncategorized

Kadeřnictví pro děti

Budete se možná divit, ale jen málokterá kadeřnice si troufne ostříhat malé dítě. Děti jsou osůbky zvídavé a chvíli neposedí. Udržet jejich pozornost, aby jejich účes vypadal k světu, je kolikrát nadlidský úkol. Sami doma raději své dítě nestříhejte. Když vám cukne hlavou, můžete mu klidně i nůžkami ublížit. Je lepší nechat dítě stříhat profesionály. Máme na to vybavené studio, které se na dětské vlásky úzce specializuje.

Stříháme děti všech věkových kategorií

Dětské vlásky by se měly stříhat i z toho důvodu, že jsou jemné a v podstatě zplihlé. Tímhle způsobem jim dodáme tvar a správnou vlasovou kosmetikou pomůžeme k jejich posílení.
V našem kadeřnictví už seděla malá slečna, ale i teenager, co si na svých vlasech zakládá. Nemyslete si, že dětem je jedno, co nosí na hlavě. Naopak, jejich dětská psychika je velmi křehká, zvláště u děvčat. Zkrácením dlouhých vlásků si připadají jako kluci. Je lepší jít ke kadeřnici častěji, než jim rapidně měnit délku vlasů.

Individuální přístup

Ke každému dítěti přistupujeme s ohledem na jeho věk a potřeby. Měníme výšku židle, ale i nůžky, nástavce, atd. Dítě se u nás musí cítit stejně dobře jako dospělý a návštěvu si tu užít. Pokud se malé dítě bojí fénu, dáme mu ho osahat, ať ví, co to je. Přestane se ho bát a ještě si s foukáním vzduchu nakonec užijeme zábavu.
Pro dětské vlásky používáme jemné šampony určené pro potřeby malých dětí. Díky této péči dostávají vlasy výživu a v podstatě sílí. Je rozhodující v dětech pěstovat zvyk chodit ke kadeřnici. Když tak neučiníme nebo se nestaneme jeho vzorem, bude se kadeřnictví vyhýbat i jako dospělý jedinec.
Bojácné děti mohou přijít s hračkou v ruce. Chlapeček si tak po dobu stříhání drží v ruce třeba autíčko a holčička panenku. Ničemu to nevadí a méně se bojí. Není problém nejprve ostříhat panenku, práce s dětmi je opravdu různá. U dětských účesů volíme praktické střihy, které jim drží bez větších úprav, natož stylingu, na který mají ještě spoustu času.