Doporučujeme

Jednolůžková postel – jak si vybrat tu pravou?

Pro kvalitní a zdravý spánek je velice podstatná správná postel.

Vedle klasických manželských postelí známe také jednolůžkové postele, které jsou vhodné do garsonky či jiného malého prostoru, ale uplatní se i ve studentském pokojíku a po odchodu dětí z domova ji mohou rodiče využívat například pro návštěvy.

Provedení

Na výběr jsou dnes moderní jednolůžkové postele nejrůznějšího provedení, velikostí i materiálu. Bohatý sortiment zahrnuje jednolůžkové postele čalouněné, vyrobené z masivu nebo velice odolného lamina. Rovněž v dekorech a odstínech je velice široký výběr, takže můžete jednolůžkovou postel sladit s ostatním nábytkem v dané místnosti, které tak dodáte patřičný šmrnc.  Některé typy jsou vybaveny například praktickou přistýlkou, nebo bezpečnostní zarážkou, což je výhodné hlavně pro děti. Elegantně působí také jednolůžkové postele, které mají jedno nebo i dvě čela.

Úložný prostor

Velice praktické jsou postele s úložným prostorem, který má většinou podobu výsuvného šuplíku na kolečkách. Úložný prostor skýtá řadu možností k ukládání lůžkovin, případně sezónního oblečení či obutí. V dětském pokoji se kvalitní jednolůžko s úložným prostorem hodí k uskladnění hraček, později učebních pomůcek či sportovních potřeb.

Dřevěný masiv

Dřevo jako přírodní materiál je velice odolné a také příjemné, když voní lesem a pryskyřicí. Obvykle si i postele vyrábějí ze smrku, borovice nebo tvrdých dřev jako je dub, buk či jasan. Rovněž masivní jednolůžková postel ze dřeva může být nejen praktická, ale může být i elegantním kusem nábytku v moderním bytě. Nemusíte se obávat ani vysokých cen, neboť přestože je masiv nejkvalitnějším přírodním materiálem, lze si vybrat v široké škále odstínů moření a tvarů tu pravou jednolůžkovou postel pro váš domov.