Zanedlouho nás léto zase opustí a my se přesuneme do třetího ročního období, které se vyznačuje stoupajícím chladem, deštivostí a přesunem našich aktivit do interiéru, kde je teplo. Není nutné ale už od začátku podzimu na noc topit. Nejlepší je pořídit si hřejivé povlečení.
Flanelové povlečení
Mnohem teplejší, než jednoduché bavlněné povlečení, je flanel. Jemný, měkký materiál s výbornými termoizolačními vlastnostmi. Flanel je možné prát na vysoké teploty, žehlit na maximum a sušit na střední stupeň.
Lněné povlečení
Len je do postele vhodný celoročně. Jedná se o kvalitní přírodní materiál, který se pere na nižší teploty. Má skvělé termoregulační vlastnosti, proto je možné lněné povlečení použít v zimě i v létě. Častým praním se stává len stále měkčím materiálem. Je vynikající pro alergiky.
Povlečení z mikrovlákna
Mikrovlákno patří také mezi materiály, jejichž termoregulační schopnosti se proměňují podle vnějšího prostředí a tělesného tepla. V létě tedy chladí a v zimě hřeje. Mikrovlákno je však syntetický materiál, který se musí prát na nižší teploty. Avšak tady platí to, že se na materiálu nerozmnožují bakterie.
Bavlněný satén
Bavlněný satén má trochu pošramocenou pověst kvůli tolik rozšířenému syntetickému saténu, který klouže, chladí a špatně se udržuje. Bavlněný satén však dokáže také v létě chladit a naopak v zimě hřát. Satén nese navíc punc určitého luxusu. Bavlněný satén se může prát na 60 °C, jako jiné typy bavlny, takže se dá udržovat i jejich mikroorganické prostředí ve prospěch lidského zdraví.
Dobře změřte velikost
Až budete vybírat povlečení, nezapomeňte vše dobře změřit. Zejména u dvoulůžek je měření důležité, protože dvoulůžka mají několik velikostních rozdílů. Vysocí lidé by si měli dát pozor, zda jejich postel není prodloužené jednolůžko nebo dvoulůžko. Délka prodloužené postele je až 220 cm namísto standardních 200 cm. Není však problém sehnat i ložní povlečení 140×220 cm a 200 x 220 cm.