Doporučujeme

Jak na plísně? Použijte odvlhčovač

Trápí vás vlhkost v domě, která je nejen nepříjemná, ale i nebezpečná. Vlhkost a s ní spojené plísně mohou pořádně zavařit našemu zdraví. Kromě toho výrazně snižují životnost stavení. Zbavit se plísní je však běh na dlouhou trať a někdy to není ani možné. Skvělým a velmi účinným bojovníkem proti vlhkosti a plísním jsou odvlhčovače vzduchu.

Proč se v domácnosti vyskytují plísně?

RKB31_ASF100-600x600Ke vzniku zvýšení vlhkosti a plísní přispívá moderní doba. Mohou za to především dobré izolace domů a panelových bytů. V dřívějších dobách, nebyla izolace tolik kvalitní a zvýšená vlhkost tak mohla odcházet ven.

Ke zvýšení vlhkosti přitom stačí provozovat běžné denní činnosti, jako je praní, vaření, sušení prádla nebo koupání a problémy s vlhkostí jsou na světě. K vyřešení problémů s vlhkostí a plísní se v dnešní době používají moderní odvlhčovače domácí ASF100.

Na boj s plísněmi použijte odvlhčovače

RKB31_ETF320-600x600Pokud se chcete zbavit vlhkosti a s ní spojené plísně, použijte odvlhčovače. Jedná se o malá zařízení, která fungují na jednoduchém principu ochlazování vzduchu a díky tomu se zbavíte přebytečné vody, které obsahuje.

Jakmile je vzduch odvlhčený, je zpětně ohříván na vyšší teplotu. Odvlhčovače domácí ETF320 navíc pracují automaticky a při zvýšené vlhkosti se zapínají samy.

Jak vybírat domácí odvlhčovače

ETF400-109-600x600Výběr odvlhčovače vzduchu hodně závisí na jeho použití. Podle toho, kam plánujeme umístit přístroj a jak často jej budeme používat, hodně ovlivní výběr správného zařízení. Domácí odvlhčovače vzduchu jsou ideální do bytových prostor či menších místností. Odvlhčovače profesionální ETF400 jsou také ideální do bytu, ale mnohem častěji se používají k vysoušení velkých prostor nebo zdí na stavbách.

Při výběru zařízení kontrolujte nejčastěji výkon odvlhčovače a dobu vysoušení. Dále je zapotřebí porovnat objem vysoušeného prostoru s údajem o výměně vzduchu odvlhčovače. Při nákupu odvlhčovače vzduchu, se vždy poraďte s profesionálem, který vám vybere zařízení podle vašich potřeb.