Doporučujeme

Jak malovat na kameny? Způsobů je hned několik

Malování na kameny může být skvělá zábava. Hotová malba pak určitě udělá radost vašim přátelům nebo známým. Jak tedy můžete malovat na kameny?

Jako malířské plátno vám může posloužit úplně cokoliv. Někteří kreativci si vystačí s papírem, jiní používají tvary lidského těla a dobré vlastnosti kůže, někteří pak raději sáhnou po kamenech.

Co použít?

Kameny přitom mohou být naprosto dokonalým malířským plátnem. Můžete totiž využít jejich tvaru, který je u každého kamenu rozdílný. Dobrý výkres vám navíc může posloužit jako skvělá vzpomínka nebo ideální dárek, který potěší vaše blízké nebo kamarády. Nestačí ale jen vzít kamen a začít kreslit. Musíte vědět, jaké výtvarné potřeby jsou vůbec na kreslení na kameny vhodné.

Mezi výtvarné a kreativní potřeby, které budete potřebovat, patří především akrylové fixy nebo barvy. Vhodné jsou také syntetické štětce různých velikostí. Záleží totiž na tom, kolik místa vám daný kamínek vůbec poskytne, ale také na tom, co vlastně chcete kreslit. Dobrým doplňkem je pak lesklý lak ve spreji na akrylové bázi, který pomůže malbu uchovat na roky dopředu.

Jak malovat na kameny?

Když máte všechny výtvarné potřeby doma, je potřeba připravit také samotné kameny. Omyjte je a zbavte je hlíny a veškerých nečistot. Po osušení se pak můžete pustit do práce. Postupů je spousta, takže se nemusíte bát, že byste si během malování neměli možnost vyhrát. Nejpoužívanější je akrylová barva. Ta na povrch kamene dokonale přilne a s pomocí spreje poté zatvrdne a nepoškodí se. Malování štětcem přitom můžete kombinovat s kreslením fixou. Dohromady je tak možné vytvořit skvěle vypadající obrazce, které se vám doma budou vyjímat.

A pokud se ptáte, kde můžete tyto výtvarné potřeby vlastně pořídit, podívejte se na eshop Vytvarne-potreby.eu. V tomto obchodě naleznete všechno, co budete k malování nejen na kameny potřebovat. Veškeré produkty jsou dostupné za skvělé ceny a s rychlým dodáním přímo k vám domů. Pro zboží můžete dorazit i přímo na prodejnu, čímž ušetříte na dopravě.