Doporučujeme

Také milujete fantasy příběhy?

Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, kteří dávají přednost fantasy příběhům, zajisté uvítáte originální e-knihy české autorky Ivany Novákové. Všechny tři jsou psány poetickým stylem a můžete v nich obdivovat krásu českého jazyka. Autorka svojí tvorbou bourá všechny současné mýty. V textu se setkáte s kombinací výrazů archaických i hypermoderních. V každém příběhu naleznete kousek autorky, pokaždé však jiný. Hravost se odráží v knize Pohádky o čarodějích, racionalitu naleznete v Serafíně a drakovi a strach z osamělosti se projevuje ve Zpackaném kouzlu. Všechny příběhy si můžete objednat na portálu kknihy.cz.

Pohádky o čarodějích

Objevuje se zde Baba Jaga a Kostěj Nesmrtelný, ale s úplně jiným charakterem. Za jedné bouřlivé noci se dva pasáčci propadnou pod zem a promění se v čaroděje. Jeden chce pomáhat lidem a druhý touží po moci. Čtenáři se zde setkávají s příběhem plným magie, nenávisti, ale i lásky. Každá postava má poutavě popsaný svůj charakter a svižný způsob psaní vtáhne každého čtenáře do světa čar a kouzel.

Serafína a drak

Knížka určená pro milovníky dobrodružných příběhů s bájnými tvory, s velmi silným romantických podtextem. Je to zdařilá kombinace humoru, napětí a romantiky. Setkáte se zde s barvitými popisky krajin a měst i s konverzačním humorem každé postavy. Celý příběh se odvíjí na reálných místech, avšak pohrává si s historií. Drak, který slouží mocné čarodějce, pro ni dobývá nová území. Knížecí dcera Serafína mu má být obětována, proti svému osudu se však vzbouří a nachází spojence i na neočekávaných místech.

Zpackané kouzlo

Všichni víme, že láska není jednoduchá záležitost. Dokazuje to i příběh Zpackané kouzlo, který je moderním zpracováním klasické pohádky Kráska a zvíře. Zde se však netvor zamiluje do obyčejné dívky. Osoby v příběhu jsou motivovány současným světem.