Doporučujeme

Harrachov není jen lyžování

Harrachov je významné horské středisko nacházející se v Krkonoších. Najdeme jej v údolí říčky Mumlavy, pod Čertovou horou, která tvoří významnou dominantu jižně od města. Svým návštěvníkům nabízí celoroční možnosti vyžití. Pro zimní období jsou připraveny desítky kilometrů upravených lyžařských stop i sjezdových tratí pro všechny stupně náročnosti.

Najdeme zde velké množství turistických i cyklistických tras, které jsou propojené s cyklotrasami v Jizerských horách některé vedou i do Polska. Pokud přemýšlíte, kam na výlet do přírody, můžete se vydat třeba na Mumlavské vodopády, které se nacházejí v údolí říčky Mumlavy. Jejich výška je necelých 10 metrů a je to jeden z nejmohutnějších vodopádů v Čechách. K vodopádu se dostanete z Harrachova od autobusového nádraží, odkud vede nenáročná asfaltová cesta. Další možností jsou pak lesní cesty z Rýžoviště nebo od Hornického muzea.

Nudit se v Harrachově rozhodně nebudete

Kudy z nudy v Harrachově?

Harrachov nabízí celou řadu aktivit. Pokud jste milovníci adrenalinu, vyrazit můžete například do lanového centra, Vertical parku nebo na bobovou dráhu s Monkey parkem.

  • Vertical park

Park nabízí celou řadu aktivit. Kromě lezecké stěny zde najdete obří houpačku, bungee trampolínu, dětskou trampolínu nebo mini ZOO.

Outdoorová horolezecká stěna je vysoká 10 metrů, je částečně krytá a vyzkoušet si můžete několik lezeckých cest s různými druhy obtížnosti. K zapůjčení je i veškeré horolezecké vybavení.

BIG SWING“ – obří houpačka umožňuje prožít volný pád, přetížení i stav bez tíže.

  • Bobová dráhu s Monkey parkem

Monkey park nabízí postupné zdolávání překážek, které jsou zavěšeny na lanech mezi stromy a to ve výšce 3 – 7 metrů. Na stromech jsou upevněny speciální základny. Kromě lanové dráhy najdete v parku bowling, golfové hřiště, indoor tenisové hřiště, multifunkční hřiště nebo squash.

Milovníci adrenalinových aktivit si mohou vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách, koloběžkách, tandemové létání a paragliding nebo rafting. Na své si přijdou i milovníci geokachingu.