Doporučujeme

Fotopasti pomohou monitorovat přírodu i váš dům

Pokud patříte mezi milovníky přírody, jste ochráncem zvířat, myslivcem, nebo jen dobrovolným nadšencem, určitě toužíte vědět, jaká zvěř se pohybuje ve vašem rajonu či okolí. V dnešní době je technika již natolik pokročilá, že je možné velice efektivně mapovat výskyt zvěře na daném území nikoliv pozorováním, jak tomu bylo dříve, ale použitím tzv. fotopastí.


fotopast-browning-range-ops-xr-series-sd-karta-sada-baterii-zdarma- (1)Fotopast je malá v celku nenápadná krabička, která však dokáže nadělat opravdu velké množství práce a hlavně pomůže. Jedná o se konstrukci složenou z obalu, který je v takovém designu, aby co nejlépe splynul s okolním prostředím, a ze snímací mechaniky, která je tvořena snímačem a detekcí pohybu. Tyto dva systémy společně umožňují zareagovat na pohyb a to pořízením snímku, takže je skvěle vidět, co se před fotopastí pohybovalo.

fotopast-browning-range-ops-xr-series-sd-karta-sada-baterii-zdarma-Fotopast reaguje velice rychle a to 0,65 sekundy po detekci pohybu. Díky tomu vám opravdu nic neunikne a zvěř bude bez problému zachycena. Fotopasti dělají skvěle ostré snímky jak ve dne, tak i v noci, aniž by k tomu bylo potřeba přídavných blesků. Díky tomu bude zvěř nerušena. Systém navíc funguje plně automaticky a sám se přizpůsobuje i počasí, které panuje. Je velice odolný proti mrazu, dešti, přímým slunečním paprskům i krupobití.

fotopast-browning-dark-ops-hd-sd-karta-sada-baterii-zdarma-Fotopasti jsou však nejen vhodným prostředkem pro zachycování zvířat, ale také pro zachycení nevítaného návštěvníka v podobě zloděje či vandala. Právě díky neviditelnému snímání je možno zachytit velice detailně počínání osoby, která se pohybuje na našem pozemku bez oprávnění a tento materiál je později možno předložit policii a pojišťovně. Zloděj nemá absolutně žádné tušení, že jej kamera zachytila.

Fotopasti je ta možné využívat i pro kontrolu a zabezpečení svého majetku a to jak v soukromí, tak i na pracovištích. Proto neváhejte a pořiďte si fotopast, která vám pomůže odhalit, kdo se pohybuje ve vašem okolí.