Doporučujeme

Důležité bytové doplňky pro váš interiér

Renovujete či zařizujete si byt nebo dům a přemýšlíte, čím vytvoříte útulnou domácí atmosféru? Pomůžou vám bytové doplňky. Dnešní trh jich nabízí celou řadu. Mezi tradiční a praktické patří například záclony a závěsy, taburety či sedací vaky a v ložnici jsou to především přehozy přes postel.

Záclony

Záclony nejen zútulní každou místnost, ale také plní důležitý úkol – pomáhají vytvářet soukromí a zároveň tvoří jakési stínítko. Vzhledem k tomu, že dnešní nabídka trhu je poměrně široká, je potřeba jejich výběru věnovat velkou pozornost. Nevhodně zvolená záclona totiž může působit i negativním dojmem.

Tipy pro výběr:

  • Vyznavači jednoduchosti a čistého stylu sáhnou do nabídky záclon hladkých, které jsou ideálním doplňkem pro vzorované závěsy.
  • Pokud dáváte přednost luxusnějším materiálům, právě pro vás jdou určeny záclony z organzy, která má jemná vlákna, jež dodávají záclonám lehkost a splývavost.
  • Pokud nechcete okno příliš zastínit, volte záclony obloukové.

Sedací vaky

Pokud hledáte doplněk, a to nejen do dětského pokoje či herny, který nabízí pohodlí a relaxaci, jsou to právě sedací vaky. Jejich popularita se v poslední době rozrůstá a není divu. Vaky nabízejí celou řadu výhod – mají originální design, dají se velice snadno tvarovat, poskytují komfort při odpočinku a relaxaci, jsou snadno přenosné, snadno se přizpůsobí tvaru našeho těla, které nezatěžují, malé děti v něm mohou odpočívat a nemusíte se obávat, že by se poranily o ostré hrany.

Přehozy na postel

Tento doplněk váš interiér nejen oživí, ale má i své praktické využití – ochrání vaši postel a přikrývky před prachem. Prostor určený pro spánek bývá občas součástí otevřeného interiéru a přehoz na postel pak v tomto případě plní dekorativní funkci. V nabídce je celá řada různých vzorů a dekorů, postačí vybrat takový, který bude ladit s interiérem.