Doporučujeme

Jak vybrat tu správnou přikrývku

Nabídka materiálů, ze kterých se vyrábějí přikrývky, je poměrně široká a zajisté uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Velmi žádanými materiály jsou peří, vlna či duté vlákno. Tyto materiály jsou zárukou kvality.

Než se pro některý z materiálů rozhodnete, sledujte několik parametrů. Patří mezi ně především schopnost tepelně se přizpůsobit teplotě v ložnici, schopnost odpuzovat vlhkost, rozměry přikrývky, objem, měkkost nebo třeba i to, zda je přikrývka hypoalergenní.

Přikrývka z peří

Při výběru péřové peřiny je velice důležité procentuální zastoupení prachového peří. Nejvíce jsou ceněné peřiny se 100% podílem prachového peří. Je to výborný tepelný izolant a jejich největší předností je schopnost pohlcovat vlhkost, kterou odvádějí od těla. Přikrývky vyrobené z peří jsou lehké a nadýchané a teplotu udrží až čtyřikrát lépe, než přikrývky ze syntetických materiálů a dvakrát lépe než třeba ovčí vlna. Pokud jim budete věnovat tu správnou péči, vydrží vám po dlouhou dobu.

Přikrývky z dutého vlákna

Duté vlákno je velmi oblíbený protialergický materiál. Přikrývky z dutého vlákna nabízí i různou hřejivost pro různé druhy období.

Díky speciální úpravě vlákna odpuzují prachové částice, jsou pro roztoče a bakterie zcela nestravitelná, proto jsou vhodnou náplní pro alergiky. Můžete je však používat i z důvodů preventivních a to nejen pro dospělé, ale i pro děti. Lůžkoviny z tohoto druhu materiálu vám zajistí klidný, pohodlný a ničím nerušený spánek.

Mezi další výhody dutého vlákna patří snadná údržba, vysoká jemnost a hebkost a velká odolnost proti opotřebení, především proti opakovanému stlačování. Nemusíte mít obavy, že se vám deky slehnou nebo, po čase, budou nepříjemné na omak.

Velký výběr přikrývek z různých druhů materiálu naleznete v e-shopu povleceni-plus.cz.