Zdraví

Jak barvy ovlivňují naše vnímání a zdraví – 2. díl

V předchozím dílu jsme si řekli něco o barvách teplých, dnes si řekneme něco o barvách studených.

Studené barvy

Uzavírají člověka, navozují pocit klidu a podporují duševní činnost. Do této řady patří modrá, fialová, zelená a jejich odstíny.

  • Zelená

Tato barva podporuje rytmickou činnost srdce. Má efekt protizánětlivý a protialergický. Je vhodná proti závratím a nervozitě. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy, stabilizuje krevní tlak a dává odpočinout očím. Její charakteristickým rysem je dobrá kompaktibilita a soulad s ostatními barvami. Je to nejvíce vyvážená barva. Zelená barva je vhodná pro všechny typy lidí, bez výjimky. Je to ta nejlepší barevná terapie.

Pomáhá učinit dobrá rozhodnutí, takže se na ni dívejte, pokud stojíte před důležitými cíli. Zbavuje negativních emocí, přináší pohodlí a klid v srdci.

  • Modrá

Modrá barva je barva, která uklidňuje, je doprovodným jevem při hledání pravdy, je to touha po poznání, objevování a porozumění. Představuje nejvyšší pořadí mysli. Její síla spočívá v klidu, otevřenosti a moudrosti. Modrá přivádí k životu svět a pocit uspokojení. Je to barva relaxace.

Modrá barva je užitečná pro fyzické tělo, posiluje imunitní systém, snižuje zánět, krevní tlak a působí pozitivně proti bolesti. Z psychologického hlediska je to barva uklidňující, modrý koberec, závěsy nebo lustr v ložnici pomůžou rychleji usnout a podpoří hluboký spánek.

  • Nachová

Pomáhá při migréně, je vhodná při vnitřních zánětech, podporuje imunitní systém, uklidňuje nervy, zmírňuje bolest očí.

Její energie spočívá v kombinaci síly, laskavosti, lásky a lidskosti. Vzniká kombinací červené a modré barvy a pomáhá nastolit harmonickou jednotu těla i ducha.

Fialové šaty, svíčky, vůně levandule, fialový hrnek s čajem z levandule – to vše dává životu nejen tajemství, ale i hloubku.

 

Používejte barevné terapie pro zdraví a dosažení vnitřní harmonie a ozdobte svůj život jasnými barvami.