Doporučujeme

Vydejte se na dovolenou do Máchova kraje

Máchův kraj je místo v Libereckém kraji, které nabízí mnoho příležitostí pro klidný odpočinek i aktivní pohyb. Kromě koupání a vodních hrátek lze zavítat na některou ze zřícenin středověkého hradu mezi něž patří Bezděz, Houska nebo Kokořín. Na své si přijdou i milovníci cykloturistiky, neboť je zde pro ně připravena celá řada cyklistických stezek. Velmi oblíbeným místem, především v letních měsících, je Máchovo jezero.

Ubytování ve Starých Splavech

Staré Splavy jsou jedním z významných rekreačních středisek, která se nacházejí na břehu Máchova jezera. Svým návštěvníkům nabízejí celou řadu rekreačních objektů a Máchovo jezero ubytování. Patří k nim i chatová osada Elite.

Rekreační středisko – kemp Elite

Rekreační středisko Elite se rozkládá nedaleko Máchova jezera a nabízí chatky máchovo jezero v oblasti borového lesa. Je to poklidná oblast, která je ideální pro rodinnou dovolenou. Středisko však lze využít i pro celou řadu skupinových akcí, mezi něž patří školní výlety a školy v přírodě, seznamovací pobyty, sportovní soustředění, školení nebo letní tábory.

Středisko nabízí pohodlné ubytování i pro větší počet lidí, čisté sociální zázemí, jídelnu s barem a možností stravování, celou řadu sportovního i kulturního vyžití. V areálu jsou i dvě ohniště, lze zapůjčit i gril. Pro děti jsou připraveny houpačky, prolézačky a pískoviště.

  • Možnosti ubytování

Ubytovat se můžete v některé ze 48 čtyřlůžkových chatek s vlastní chladničkou a malou teráskou.

  • Stravování

V areálu se nachází jídelna, jejíž kapacita je 120 osob, s barem, kde si můžete domluvit polopenzi či plnou penzi a to v případě většího počtu osob.

  • Možnosti vyžití

V areálu se nacházejí houpačky, prolézačky a pískoviště. Hosté mohou využít i pravidelné taneční zábavy. Celou řadu sportovních aktivit pak nabízí okolí. Vyzkoušet můžete například minigolf nebo plážový volejbal a u Máchova jezera si lze vypůjčit loďku, šlapadlo nebo využít jízdu parníkem.