Krása

Už máte své plavky?

Nádherné počasí přímo láká do plavek a vy se chystáte vyrazit do obchodu, abyste si pořídila zánovní model. Nejste si však jistá, který střih je vhodný právě pro vaši postavu. Podívejte se, co je potřeba brát v potaz.

Výběr plavek podle typu postavy

Plavky volíme nejen přiměřeně k věku, ale i podle typu postavy.

Jablko

Tento typ postavy je charakteristický širokým hrudníkem, téměř žádným pasem a větším bříškem. Od těch větších partií je potřeba odpoutat pozornost. Vhodnou volbou budou plavky jednodílné, které postavu opticky protáhnou a zúží.Také můžete sáhnout do nabídky plavek se stahovacím efektem. Vhodnou volbou jsou i plážové šátky nebo tuniky.

Trojúhelník

Tuto postavu charakterizují užší ramena a širší boky. Proto je potřeba soustředit se především na horní polovinu těla a pozornost odvést od spodní části postavy. S tím vám pomohou plavky dvojdílné, které budou mít zajímavě řešenou podprsenku, s vázáním za krk nebo dokonce s volánky či výrazným vzorem. Kalhotky by měly být v jedné barvě.

Obdélník

Tato postava je spíše chlapeckého vzhledu či atletické podoby, téměř postrádající ženské rysy. Je tedy potřeba volit vhodné plavky. Ideální jsou plavky jednodílné, které mají propracovaný pas. Ten upoutá pozornost. Dobrou volbou jsou i dvojdílné plavky s bokovým spodním dílem, který je na zavazování.

Přesýpací hodiny

Tento tvar postavy je téměř ideální. Boky i ramena jsou stejně široké a pas je velmi útlý. Vaší volbou mohou být jak plavky jednodílné, tak dvoudílné.

Jaké plavky budou letos IN?

Jsou to krajky, netradiční střihy, plavky vcelku nebo s ozdobnými prvky.

Krajka již dávno nepatří pouze na spodní prádlo. Není to však dominantní materiál, ale slouží jako doplněk.Velmi oblíbené jsou netradiční střihy s výstřihem, volánky či šněrováním. Svůj velký comeback zažívají i plavky v celku. Chybu neuděláte ani v plavkách s ozdobnými prvky – drobnými kamínky, řetízky či flitry.