Krása Novinky

Konzumace těchto potravin pomáhá bojovat proti akné. Některé vás možná překvapí

Někdo má pokožku zdravou a bez viditelných obtíží, jiný se potýká třeba s akné. K tomu je náchylná především pleť mastná. Nadbytečný maz ucpává póry a tvoří se akné. Některé změny ve stravě mohou zlepšit stav aknózní pokožky a tak bude zdravá a zářivá. Jaké potraviny tedy zařadit do jídelníčku?

Rybí olej

Omega-3 mastné kyseliny poskytují zázraky při úlevě od akné. Tyto mastné kyseliny zvyšují hladinu protizánětlivých prostaglandinů. Díky tomu dochází ke zmírnění zánětů. Ty jsou hlavními viníky vzniku akné. Zvýšenou produkci kožního mazu může mít za následek i více stresu. Omega-3 mastné kyseliny proti němu bojují.

Listová zelenina

Především se jedná o špenát, rukolu, kapustu nebo mangold. Jsou bohaté na minerály a fytochemikálie, které pomáhají bojovat proti stárnutí. Vitamíny podporují zdraví pleti. Vitamín A obsažený v listové zelenině omezuje produkci mazu. Také pomáhá v boji proti toxinům. Listová zelenina také obsahuje omega-3 mastné kyseliny, je tedy dobrou volbou pro ty, kdo nemají rádi ryby.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou považovány za dokonalé bojovníky proti akné. Jsou plné protizánětlivých vlastností, které dělají zázraky při hojení aknózní pokožky. Kromě toho se řadí mezi bohaté zdroje omega-3 mastných kyselin.

Citronová šťáva

Citronová šťáva obsahuje sloučeniny, které vykazují antibakteriální účinky. Vysoce ceněné jsou i vitamín A, thiamin nebo niacin. I tyto sloučeniny bojují proti akné.

Grapefruit

Jsou bohatým zdrojem vitamínu C. Ten působí, kromě jiného, také jako antioxidant a brání tak volným radikálům způsobovat poškození pokožky formou akné.

Brusinky

Pomáhají ničit škodlivé bakterie, které jsou jednou z příčin výskytu akné. Konzumovat můžete čerstvé brusinky nebo brusinkovou šťávu a vaše pleť bude bez akné.