Krása Novinky Zdraví

Trpíte na vypadávání vlasů? Tyto vitamíny vám jej pomohou eliminovat

Vypadávání vlasů patří mezi časté současné problémy. Způsobuje jej celá řada faktorů. Patří mezi ně stres, nevhodná strava, nesprávná péče o vlasy, někdy i dědičnost. Pomoc můžeme hledat v přírodě a přirozených způsobech. Existuje celá řada přírodních ingrediencí, které mohou pomáhat eliminovat vypadávání vlasů a podpořit jejich růst. Jedná se především o různé druhy vitamínů, které jsou důležité pro péči o vlasy a pokožku hlavy.

Vitamín A

Zlepšuje strukturu vlasů a předchází jejich vypadávání. Podporuje produkci přírodních olejů, které dodají vlasům potřebnou výživu. Tento vitamín se nachází v mrkvi, batátech, špenátu nebo meruňkách.

Biotin

Jedná se o vitamín B7. Pomáhá snižovat vypadávání vlasů a podporuje jejich zdravý růst. Spolu s buněčnými enzymy tvoří keratin. Ten je nezbytnou složkou pro stavbu vlasových folikul. Mezi potraviny s vyšším obsahem biotinu patří losos, vejce, květák nebo avokádo.

Niacin

Je známý jako vitamín B3. Účinně prokrví pokožku hlavy. Vlasovým kořínkům dodá kyslík a živiny. Získáte jej konzumací kuřecího a rybího masa nebo slunečnicového semínka.

Vitamín C

Podporuje stimulaci krevního oběhu a tím dodává vlasovým folikulám dostatek kyslíku. Tím je zpevní a předchází jejich poškození. Kromě toho podporuje produkci kolagenu, který též podpoří silnější folikuly. Do jídelníčku je potřeba zařadit více ovoce a zeleniny. Vyšší obsah vitamínu C nabízejí citrusové plody, bobuloviny, ananas, papriky nebo brokolice.

Vitamín E

Tento vitamín opravuje poškozené kožní buňky a pomáhá snižovat lomivost vlasů. Také brání v jejich vypadávání. Kromě toho působí jako antioxidant – pomáhá v opravě poškozené vlasové tkáně a chrání ji proti dalšímu poškozování. Vitamín E obsahují sušené ovoce, brokolice nebo ořechy.