Doporučujeme

Svatební fotografie vám vydrží celý život – vybírejte správně

Svatebních fotografů existuje opravdu spousta – jak se v nich tedy vyznat a podle čeho se řídit, abyste vybrali toho opravdu nejlepšího, který vám zaručí, že zachycené vzpomínky na váš nejšťastnější den budou opravdu kvalitní?

Kdy je nejvhodnější čas na jeho hledání?

Popravdě, na hledání není nikdy příliš brzo. Klidně tuhle činnost zařaďte na první bod plánování vaší vysněné svatby, jelikož ti opravdu nejlepší fotografové bývají zabraní na dlouhou dobu dopředu, obzvlášť, pokud máte svatbu v tradiční svatební den – a to v sobotu. Nejlépe je začít hledat již rok před svatbou. Pokud i přesto bude vámi vybraný svatební fotograf mít již termín obsazený, nebojte se ho poprosit o doporučení, jistě vám poradí profesionálněji, než vaše sousedka.

Jak vybrat „toho nej“?

Úroveň svatebních fotografií – důkladně prozkoumejte fotografie na jeho webových stránkách – pokud žádné nemá, tak od něj dejte raději ruce pryč. Může to být začátečník nebo laik, který by vám mohl váš den jenom zkazit. Kvalitní fotografie poznáte tak, že i ti cizí lidé na nich na vás budou působit příjemným dojmem a vy si je budete schopna vybavit i za pár dní.

Cena služeb – jistě máte na svatbu připravený určitý rozpočet. Nebojte se ale do kvalitního fotografa zainvestovat více, než jste si předem naplánovali. Jsou to přeci jen vzpomínky na celý život a na těch byste určitě neměli šetřit! Můžete si jej zaplatit třeba jen na nafocení obřadu či celé svatby, samozřejmostí jsou také vaše společné fotografie na nějakém příjemném místě.

Kvalitní fotograf by měl umět doslova splynout s vámi i s vašimi svatebními hosty a být tak prakticky „neviditelný“. Tak si můžete být jistá, že dokáže zachytit i ty nejlepší momentky, které na své svatbě zažijete. Klidně tedy vámi vybraného fotografa poproste o reference, které by vám měl bez problémů zaslat. Je to přeci jen váš nejdůležitější den, tak si ho nenechte ničím a nikým pokazit. Vzorem ideálního fotografa na svatbu je ku příkladu Martin Šístek, který má příjemné ceny, bohaté zkušenosti a portfólio, se kterým se může pochlubit na webu martinsistek.cz.