Doporučujeme

Čerpadlo jako dobrý pomocník každého domu

Pokud máte vlastní dům, možná, že ve vaší dílně nechybí alespoň jedno čerpadlo. Možná si říkáte, že se jedná o zcela zbytečnou věc, kterou nikdy nepoužijete. Ovšem staré dobré přísloví říká: „Nikdy neříkej nikdy.“ A proto je dobré být vždy na vše připraven.

Do studní i zatopených sklepů

Pokud máte vlastní vrtanou studnu, pak je zcela jasné, že máte i vlastní ponorné čerpadlo. Ta však nacházejí svá uplatnění například, pokud máte jezírko či jiný vrt. Velice se hodí, pokud bydlíte v záplavové oblasti a při silných deštích hrozí nadzvednutí hladiny místních toků, které vám mohou následovně zaplavit sklepy. Pokud máte ponorné čerpadlo, můžete vodu z těchto prostor velice rychle a efektivně odčerpat a tím rychle eliminovat jakékoliv problémy.

Takový problém je však vždy nejlepší řešit tzv. kalovým čerpadlem, tedy typem čerpadla, které si poradí i veškerými nečistotami, které jsou v přečerpávané vodě obsaženy. Hodí se to k odvodňování, ale i k vypouštění septiků, pokud nemáte vlastní čistírnu odpadních vod, nebo není možné, aby vám pravidelně septik vyvážela specializovaná firma.

 

Pro každého pěstitele

Čerpadlo najde svůj užitek také na velkých zahradách, kde jejich majitel potřebuje pravidelně zavlažovat co největší množství stromků, keřů a dalších rostlin. Rozsáhlejší závlahový systém potřebuje skutečně dostatečně silné čerpadlo, aby se vláha dostala ke všem rostlinám a ty dobře plodily.

Čerpadla se hodí i do domácích vodáren. Pokud vám ve vašem místě chybí trvalý přísun pitné vody z vodovodního řádu, nebo máte problémy s regulací tlaku vody. Domácí vodárny vám tyto problémy vyřeší jednou pro vždy. O takovou vodárnu či čerpadlo je zapotřebí také pečovat. Proto je vždy dobré najít si ve svém okolí osobu, která provádí servis a opravy čerpadel a vždy v případě jakýchkoliv potíží vědět, na koho se obrátit.