Doporučujeme

5 nejoblíbenějších hraček pro roční dítě

V životě malého dítěte je hračka nanejvýš důležitá. Dá se říct, že je prostředníkem mezi zvědavým dítětem a reálným světem. Hračka tento mnohdy nebezpečný a uspěchaný svět mění v dětské hřiště plné radosti. S hračkami přicházejí děti do kontaktu již od narození a postupem doby se jejich pokojíček plní stále novými, zábavnějšími a složitějšími hračkami, které dítě získává dle jeho schopností a vědomostí. Víte, jaké jsou hračky jsou nejoblíbenější u ročního dítěte? Pojďme si je shrnout do top pětky.

Lego Duplo stavebnice zabaví roční dítě!

Kostičky Lego Duplo mohou započít top pětku nejoblíbenějších hraček pro roční dítě. Už na balení těchto stavebnic najdete označení věku dítěte, pro kterého jsou určeny. Mezi spoustou balení kostiček Lego Duplo rozhodně najdete ty, které jsou vhodné již pro dítě od jednoho roku. Větší kostičky tak akorát padnou do dětské ručky. Tím dítě zažívá více zábavy, neboť manipulace s nimi je tak jednoduchá! U kostiček Lego Duplo také maminky nemusejí mít strach, že jejich dítě spolkne malou součástku. Kostičky u tak malého dítěte mají vliv na rozvoj jeho jemné motoriky i prostorového vnímání. A i když ještě roční dítě nerozezná jejich barvu a ne vždy se mu je podaří spojit, i tak si s nimi užije spoustu legrace.

da4f0c3ea3

Zvukové hračky děti tolik milují

Zvukové hračky jsou jistě vhodné pro roční dítě. Takové dítě totiž kromě zraku a hmatu vyvíjí i svůj sluch. Již rozezná hlas své maminky, a proto je na čase, aby do svého světa zahrnulo i další hlasy a zvuky. Zvukovými hračkami mohou být i tak zvaní usínáčci. Na ně si dítě snadno zvykne. Proto je maminky dětem pouštějí pouze před spaním. Dítě za zvuku uspávací hračky klidně usíná a to i bez přítomnosti maminky. Ta si tak ušetří alespoň trošku času pro sebe. Zvukové hračky však mají své místo nejen u postýlky. Díky nim dítě dostává povědomí i o jiných zvucích, než je hlas maminky a tatínka. Rozšiřuje tak své dosud získané znalosti formou hry. A to děti tolik baví!

mikro-94339-vodnik-pepa-plys-2

Hračky do vody nesmí chybět ve výbavě ročního dítěte

Koupání je pro některé děti velká zábava, pro jiné spíše utrpení. Ať tak či onak, koupání je nezbytné a do vany se musí i přes mnohdy hlasité protesty. Právě hračky do vody mohou odpor ke koupání zmírnit natolik, že se z každodenní koupele stane velká zábava. Hračky do vody obvykle mají otvory pro stříkání vody, některé dokonce samy plavou. Dítě s nimi získává uklidňující pocit. Je to, jako by si hrálo v dětském pokojíčku s tím rozdílem, že tentokrát sedí ve vodě plné pěny! Některé děti časem dokonce zjistí, že je koupání tak zábavné a nebudou si chtít hrát nikde jinde. Hračky do vody tak jistě patří mezi nejoblíbenější hračky pro roční dítě.

fisher-price-75676-kacenka-v-kouli

K prvnímu lezení a krůčkům budou děti potřebovat pomocníka

První krůčky dětí jsou pro mnohé rodiče důvodem pro pořádnou oslavu. Mnohdy si je zaznamenávají na kameru a pak pouští všem návštěvám! Však jejich mrňousek udělal takový pokrok! Ovšem první krůčky a lezení mohou být zpočátku velmi nejisté, proto k nim budou potřebovat pomocníka. U ročních dětí jsou tak velmi oblíbené válce na lezení, které jim pomohou se bezpečně dostat z místa na místo. Navíc jim poskytují i tolik potřebnou oporu. Neméně oblíbené jsou i nejrůznější chodítka, které taky poskytují velkou oporu a dodávají dítěti i potřebnou dávku odvahy neboť vstát a jít na vrávorajících nožkách – to chce pořádnou dávku kuráže!

smoby-sm-211318-cotoons-valec-_2

Vkládačka – to je něco pro roční dítě!

V prvním roku života je potřeba se naučit tolik věcí! Je zapotřebí rozeznávat zvuky, rozvíjet zrak a hmat a do toho všeho ještě ta motorika! K jejímu procvičení skvěle poslouží dětmi tolik oblíbené vkládačky. Většinou se jedná o nádobku o různých tvarech, která obsahuje nejrůznější otvory. Těmi dítě prostrkuje jednotlivé předměty. Tato činnost si tak žádá nejen dostatek trpělivosti, ale také dobrý hmat. Co na tom, když se dítěti nepovede prostrčit dílek otvorem hned napoprvé. Má na to celý den!

chemoplast-902818-baby-set-vkl_1

Malé dítě potřebuje nejen dostatek lásky a péče, ale také ty správné hračky, které dostatečně rozvinou jeho vyvíjející se smysly. Těmi mohou být kostičky, vkládačky, zvukové hračky i hračky do vody.