Krása Novinky

Vzhled aneb priorita dnešní doby

Čím dál více mladých lidí (a nejen jich) považuje za hlavní prioritu vzhled. Své partnery, partnerky, kamarády či kamarádky si vybírají právě podle tohoto kritéria. Sami sebe neustále sledují v zrcadle. Nejsou spokojení. Proč tomu tak je? Proč se v dřívějších dobách na vzhled tolik nehledělo?

Slečny dnes a denně tráví hodiny v koupelně před zrcadlem, trápí se dietami, trháním kdejakých chloupků. A to všechno dělají jen kvůli okolí. Nedělají to pro sebe, ale pro ostatní. A ať jsou sebekrásnější, stále si připadají nedokonalé.

Proč tomu tak je?

Internet, časopisy, televize. Soutěže jako „Miss“, články typu „Hejhorší postavy v bikinách, které nechcete vidět“, a podobně. Tím se určují „ideály krásy“. Ale co je to ideál krásy? Každému se přece líbí něco jiného.

Přirozenost? Co to je?

Ano, většina chlapců říká: „Mám rád přirozenost.“ Ale když vidí dívku, která je zmalovaná tak, že by mohla dělat klauna v cirkusu, mohou na ní oči nechat. Zatímco když potkají dívku, která je nenamalovaná, otáčí se a říkají „Ta je divná, co to je?“

Srovnání krásy

Holka, co to máš na sobě?

Nikdy jste se nesetkali s touto frází? Můžete jásat! Patříte totiž mezi menšinu. Nebo je tu možnost, že si to okolí šeptá za vašimi zády. Proč když má někdo vlastní styl, lidé se otáčí a ťukají si na čelo? To souvisí i s odlišností. Když se člověk něčím liší, je ihned považován za divného a často je nakonec odstrčen od ostatních. Někdy je dokonce považován za blázna. Ale PROČ?!

Proč lidé soudí ostatní, aniž by je znali? Proč lidé na druhém nehledají něco, co se jim bude líbit a místo toho upozorňují na věci, co se jim nelíbí? Ne všichni jsou stejní, ale ZAMYSLETE SE NAD SEBOU!