Zdraví

Vyzkoušejte kouzelné hůlky

Je všeobecně známo, že pro lidské tělo je tím nejpřirozenějším pohybem chůze. Kromě toho má na náš organismus blahodárný vliv. Chcete-li ještě její účinky umocnit, přidejte k ní kouzelné hůlky, které jsou určené pro nordic walking.

Víte, co je nordic walking?

Nordic walking nebo také severská chůze se objevuje na předních příčkách vyznavačů pohybu. Během pohybu se využívají speciální hole, díky kterým i během obyčejné procházky dochází k zapojování a posilování svalů celého těla a také díky nim šetříte svoje klouby. Hole jsou ideální i pro ty, kdo mají potíže s nadváhou nebo problémy s klouby. S holemi však nemusíte vůbec vyrážet do hory či dlouhé výlety, postačí i svižnější procházka v parku či na stezce pro pěší. Tento druh pohybu je navíc vhodný pro všechny věkové kategorie.

Jaké výhody poskytují hole?

Ač se to nezdá, hole pro nordic walking poskytují celou řadu výhod:

  • Zajistí větší oporu a stabilitu.
  • Jsou velkým pomocníkem především při sestupu a to díky tomu, že snižují dopady, díky čemuž se šetří nejen klouby, ale i páteř.
  • Během výstupu podporují přenesení části váhy na ramena a ruce, díky čemuž se sníží zátěž na nohy.
  • Díky nim snáze překonáte některé překážky, které se občas v terénu vyskytnou.
  • Podporují udržování stálého tempa a rytmu chůze.
  • Podporují správné držení těla.

Jak se k chůzi motivovat?

Chůze by se měla stát pravidelnou součástí našeho života. Jak ji zařadit do svého nabitého programu?

Chystáte se na kávu s kamarádkou? Co kdybyste místo toho společně vyrazily na procházku? Velkou motivací je i plánování trasy nádhernou přírodou. Chůze vám může pomoci zlepšit i vztahy s partnerem, pozvěte ho na procházku a cestou můžete probrat, co vás trápí nebo si můžete nerušeně povídat a plánovat budoucnost. Kromě toho je prokázáno, že chůze na čerstvém vzduchu snižuje stres a napětí, takže kromě fyzické aktivity pečujete ještě i o své duševní zdraví.