Nebojte se barviček

Nemůžete se sžít se strohými bílými stěnami? Potom byste je měli něčím rozveselit, pokud vám nevyhovuje bílá, použijte jiné barvy. Vyzkoušejte takovou, kterou máte rádi, se kterou se cítíte dobře. Nemusí to být ale pouze jedna barva, když vsadíte na tapetu nebo samolepicí dekorace, ty hrají celou paletou různých barev. Tapety jsou skvělým prostředkem, který oživí celý váš interiér, jejich velkou výhodou je, že je můžete použít v každé místnosti, můžete je libovolně kombinovat. V žádném případě se s tapetami nebudete nudit, stačí si jen vybrat. Tapety se vyrábí v několika provedeních, co se týká materiálu. K lepení obyčejných tapet potřebujete lepidlo, jiné se používá při lepení papírových tapet, jiné na vliesové tapety. Nechcete-li se zabývat lepidlem, bojíte-li se, že bez dostatečných zkušeností budete mít vše včetně tapety upatlané od lepidla, zvolte čistší variantu – samolepicí tapety.

Jak na samolepicí tapetu

Manipulace se samolepicí tapetou je velmi jednoduchá, ty se prodávají na podkladovém papíře, ze kterého stačí tapetu pouze sejmout a přiložit na zeď. Samolepicí tapety můžete použít nejen jako dekoraci na zeď, hodí se na jakékoli hladké a rovné povrchy, jako jsou dveře, skříňky či ledničky. Můžete je použít k renovaci nábytku, stačí si pořídit samolepicí tapetu s dekorem toho správného dřeva. Zažil už váš nábytek lepší časy? Polepte ho tapetou a za pár minut bude vypadat jako nový.

Nepotřebujete tapetovat celou stěnu, ale místnost chcete oživit? Použijte samolepicí dekorace. K dostání jsou různé velikosti, tvary a motivy. Samolepicí dekorace můžete použít samostatně nebo v kombinaci s malbou nebo tapetou. Dekorace jsou velmi variabilní, každý si tak může vytvořit zcela originální vzory. Samolepky se nejčastěji používají v dětských a studentských pokojích. Samolepky s pohádkovými postavičkami rázem promění dětský pokoj v ráj. Tak neváhejte a oživte váš interiér pomocí tapet a samolepicích dekorací.