Vyberte si šperk podle tónu pleti

Pokud se rozhodnete pořídit si nový šperk, může to být někdy až nadlidský výkon. Současná nabídka šperků je totiž velmi široká. Volit můžeme nejen různé druhy materiálů, ale i celou řadu různých stylů. Nejznámějším a historicky nejpoužívanějším materiálem pro výrobu šperků je zlato. Šperk by měl být něčím zajímavý, určitě je vhodná ruční výroba zlatých šperků například s rytinou dle přání zákazníka, pak takový šperk získává na ceně i významu pro jeho nositele.

Velký výběr celé řady zajímavých a luxusních kousků ručně vyrobených ze zlata naleznete na webových stránkách zlatnické firmy LE|CARACTÈRE.

Šperky podle tónu pleti

Pokud chcete, aby byl váš outfit dokonalý, je potřeba sladit oblečení, vlasy, make-up a samozřejmě i doplňky, mezi něž šperky rozhodně patří. Pokud si chcete pořídit šperk, který k vám bude ladit, začněte u tónu pleti.

  • Studený tón

Vyznačuje se narůžovělou či růžově červenou barvou pleti, vlasy mají přirozenou barvu blond, černou či hnědou a oči jsou v barvě světlemodré po tmavě hnědou. Pro tento typ jsou vhodné šperky z kovů chladivě zbarvených, jako je bílé zlato. Vhodným šperkem tak mohou být zlaté přívěsky v barvě bílé nebo růžové s rytinou.

Mezi decentní šperky patří takové, které jsou doplněné bílými perlami či diamanty. Hledáte-li kousky oslnivé, sáhněte do nabídky barevně zbarvených kamenů v barvě růžové, fialové, červené, modré, zelené či purpurové.

  • Teplý tón

Pokožka se vyznačuje jemným nádechem zlaté, meruňkové, hnědé či žluté barvy, barva očí je modrá, zelená či oříšková a vlasy se vyznačují barvou medově zlatou, zrzavou či hnědou s černými záblesky. Pokud patříte do této skupiny, vybírejte šperky z kovů hřejivě zbarvených. Do této skupiny patří především žluté a růžové zlato. Jemným doplňkem tak může být zlatý řetízek s perlovým přívěskem. Pokud uvažujete o drahokamech, volte barvy ve variacích oranžové, červené, zlaté, tyrkysové, žluté nebo žlutozelené barvy.

  • Neutrální tón

Tento typ se nachází napůl cesty mezi teplým a studeným tónem. Výhodou je širší výběr barev a možnost s nimi experimentovat. Velmi luxusní dojem vytvoří šperky vyrobené ze tří barev zlata, které jsou doplněné drahokamy či diamanty.