Krása

Vlasy v létě potřebují speciální péči

Horké a slunečné dny nás přímo vybízejí k tomu, abychom popustili uzdu své fantazii a trochu se odvázali. Kromě výrazných šperků a letního oblečení jsou to i různé vlasové kreace. Chcete vypadat stylově? Využijte na dozdobení účesu letní šátek. Květinová čelenka vás zase promění ve vílu.

Máte dlouhé vlasy? Stáhněte je gumičkou, která vypadá jako náramek.

V letním období však vlasy také potřebují vhodnou péči. Zkuste omezit používání stylingových přípravků, neboť jsou již tak zatěžovány a to především horkým slunečním počasím, chlorovanou nebo slanou vodou.

Nepoužívejte fén

Sluníčko a slaná voda jsou pro vaše vlasy velká zátěž. Odpusťte si v horkých dne fén a vlasy nechte volně uschnout.

Pečujte o ně

Více, než kdy jindy používejte vlasové spreje, které ochrání vaše vlasy před UV zářením či slanou mořskou vodou. Při mytí používejte přípravky zabraňující vyblednutí barev. Jednou týdně jim dodejte výživu v podobě vlasové masky.

Na suché vlasy používejte hydratační oleje, pro regeneraci využijte přípravky s obsahem arganového oleje. Kokosový olej vyživí a dodá hydrataci.

Velkým pomocníkem jsou také přípravky s obsahem keratinu.

Barvení nechejte na pozdější dobu

Potřebujete – li vlasy obarvit, použijte k tomu permanentní barvu a pouze u kořínků. Barva během letního období rychleji zesvětlá, proto nechejte radikální barvení na pozdější období.

„Vnitřní výživa“

Vlasy potřebují kvalitní vitamíny a proteiny. Ty jim dodáme konzumací ořechů, sýrů, celozrnného pečiva či luštěnin. Kromě toho jim také dodávejte biotin, železo, zinek a kyselinu listovou. To vše naleznete v rybách, drůbeži. Listové zelenině nebo sojových výrobcích.

Po návratu z dovolené

Po návratu z dovolené dopřejte vlasům pořádnou vzpruhu. Použijte speciální masku, zajděte ke kadeřníkovi, který vám zastřihne poničené konečky.

Pokud upřednostňujete bylinné přípravky, na mastné vlasy je vhodný pelyněk, lesk zvýrazní heřmánek, máta pomůže s lupy, růst vlasů podpoří bazalka nebo kopřiva. Pokud máte podrážděnou pokožku, použijte levanduli.