Doporučujeme

Vhodně zvolené plesové šaty z vás udělají královnu večera

Vybrat plesové šaty není vždy tak jednoduché, jak se možná na první pohled zdá. Ať už se chystáte na kteroukoli společenskou událost, určitě vám záleží na tom, abyste vypadali dobře a na lidi okolo vás udělali ten správný dojem. Proto je potřeba plesové šaty vybírat nejen s ohledem na určitý dress code, ale v potaz musíte brát i styl akce nebo typ vaší postavy. TIP: Pokud při nákupu rádi ušetříte, nezapomeňte navštívit slevový portál Slewik, na kterém naleznete nejen levné plesové šaty ale také například letní šaty se slevou až 65%!

Jak poznáte, které šaty jsou ty pravé?

Často se říká, že jakmile ty pravé šaty poprvé uvidíte, okamžitě poznáte, že právě tohle jsou ony. Možná vás to překvapí, ale někdy tomu tak skutečně je. Ve většině případů jsou ale ženy nuceny zkoušet jedny šaty za druhými a rozhodovat se, které z nich jsou pro ně ty ideální, které jim lichotí, dokážou zamaskovat nedokonalosti a naopak vyzdvihnout přednosti. Pokud vybíráte společenské šaty, měli byste vědět, že je potřeba při jejich výběru brát v potaz nejen konkrétní akci, ale i typ vaší postavy. Ne všem totiž sluší to samé a každá žena se bude cítit příjemně a sebevědomě v něčem jiném. Ne nadarmo se proto říká, že plesové šaty je potřeba zkoušet, zkoušet a zkoušet.

Splývavé šaty nebo bohatě působící modely?

Plesové šaty mohou mít nekonečně mnoho podob. Pomineme-li na malou chvíli rozdíly v barvě či odstínu a zaměříme se pouze na střih, pak zde můžeme hovořit o šatech, které věrně kopírují siluetu postavy, nebo o šatech, které jsou nařasené, bohaté a honosné. Ptáte se, které z nich budou ideální právě pro vás? Splývavé plesové šaty lze doporučit ženám, které mají postavu typu přesýpacích hodin. Šaty střižené na tělo dokonale vystihnou jejich proporce a postarají se o to, že jejich přednosti budou obdivovat všichni přítomní. Ani chlapecká postava, které chybí ženské tvary, se těmto šatům nemusí vyhýbat – chce to jen opticky vykouzlit ženské proporce například přepásáním pod prsy a podobně. Postava typu jablíčko nebo hruška může vsadit na bohatší střihy šatů, pod které lze snadno schovat viditelnější boky, větší bříško nebo výraznější zadeček. Takové šaty vám umožní cítit se jako princezna a stát se hvězdou večera. I tady můžeme doporučit přepásání pod prsy, které odvrátí pozornost od výraznější sukně a zároveň šatům dodá ten správný šmrnc.