Doporučujeme

Úžasná micelární voda aneb Když má být čištění pleti rychlé a důkladné

Dnešní doba je zkrátka taková. Rychlá a plná stresu. Proto hledáme řešení, která nám usnadní život a ušetří spoustu drahocenného času. V oblasti kosmetiky je to micelární voda. Ještě jste neměla tu čest, případně o ní slyšela jen „z rychlíku“? Miliony žen na celém světě na „zázračnou“ tekutinu nedají dopustit a již si bez ní neumí představit každodenní čištění pleti. Ovšem nejde pouze o rychlost – micelárka je k pleti velmi šetrná a poradí si s nečistotami všeho druhu. Dokonce i s voděodolným make-upem!

Žádná alternativa, ale plnohodnotný čistící přípravek

O micelární vodě se napsalo mnoho. Kromě superlativů se však můžete dočíst také to, že jde spíše o doplněk ke klasické odličovací kosmetice – jakousi alternativu pro chvíle, kdy není čas na běžné odličování. Třeba na dovolené nebo služebce. Důvodem má být složení, které by mohlo z dlouhodobého hlediska pleti spíše uškodit. Skutečně je to tak?

Obavy jsou zbytečné. Micelární vodu můžete používat každý den. Stačí si jen vybrat správný produkt – micelárku bez obsahu dráždivých látek.

Zbavte se strašáka jménem odličování

O ženách se říká, že jsou marnivé a tráví před zrcadlem spoustu času. Ve skutečnosti je to proto, že jim nic jiného nezbývá. Pokud má být pleť v perfektním stavu, musí se o ni řádně pečovat, což znamená odstranit veškeré nečistoty. A právě proto je micelární voda revoluční. Výrazně zjednodušuje proces čištění, ovšem nikoliv na úkor kvality. Pleť je díky ní naopak mnohem čistší a prozářenější.

Za vším hledejte tvrdou vodu

Skvělé věci obvykle vznikají v reakci na nějaký problém. Micelární vodu vyvinuli odborníci z laboratoří francouzské kosmetické firmy Bioderma pro Pařížanky, jejichž pleť trpěla kvůli tvrdé kohoutkové vodě.

Bioderma se s tvrdou vodou vypořádala nekompromisně – z micelární vody se stal fenomén, který navždy změnil způsob čištění pleti. Princip je přitom velmi jednoduchý: v roztoku jsou obsaženy micely s tzv. dvojí afinitou. Shluky molekul tenzidů přitahují nečistoty a rozpouští je. Zbylé navazují na sebe a umožňují jejich snadné odstranění pomocí bavlněného tamponku.

V praxi si micelární voda poradí s líčidly, nečistotami z ovzduší, potem, kožním mazem i zmíněným voděodolným make-upem. Čištění touto cestou je vhodné pro všechny typy pleti – Bioderma vyrábí micelární vody pro normální, suchou i mastnou pokožku.

Za pozornost stojí především micelární voda pro citlivou pokožku Sensibio H20. Byla vyvinuta s ohledem na maximální šetrnost vůči kožní bariéře a rovnováze pokožky. Umožňuje hloubkové čištění i alergikům a osobám s velmi citlivou kůží. Až ji vyzkoušíte, okamžitě pochopíte, proč ji doporučují odborníci na péči o pleť a přední dermatologové.