Doporučujeme

Umíte správně vybírat zimní bundy? Poradíme vám

Trendy v zimních bundách jdou stále dopředu a pokud jste si na zimu přichystali svojí starou zimní bundu, zřejmě už nezaujme ani svým vzhledem, ani svými vlastnostmi. Ať už se chystáte na hory nebo potřebujete jen teplé oblečení na překonávání městské džungle, zimní bunda je základ, bez kterého se neobejdete. Nešetřete na svém stylu, nabízí se vám značkové zimní bundy, se kterými vás nikdo nepřehlédne.

Moderní materiál, moderní vzhled

Tlusté a polstrované bundy jsou již dávno minulostí. Jejich nevýhodou je jejich velký objem, malá skladnost a zbytečné omezování v pohybu. Moderním trendem jsou kvalitní lehké zimní bundy, které disponují slabou vrstvou materiálu, která dokáže ochránit i za nepříznivého počasí. Takové bundy jsou vhodné na sport i na běžné nošení. Jejich materiálem je softshell, jde o vícevrstvý materiál, který dokonale izoluje a přitom je velmi tenký.

 

Co se týče vzhledu, zapomeňte na ponuré a nevýrazné barvy, v módě jsou bundy, které září výraznými barvami. Ty jsou důležité především pro milovníky lyží a snowboardu, snowboard bundy lze pořídit za příjemné ceny a vypadat skvěle za každé situace.

Jaké značky vybírat

U zimních bund je základním požadavkem odolnost a vlastnosti, které zaručí prodyšnost i tepelnou izolaci. U neznačkových bund tyto vlastnosti nehledejte. Nejlepší volbou je vybírat ze značek, které kombinují špičkové vlastnosti s vytříbeným vzhledem. Patří mezi ně zejména Horsefeathers, Meatfly, NordBlanc, Vans, DC aj. Kromě samotné značky je vhodné vybrat obchod, kde se bunda zakoupí.

Kamenné obchody mají často jen malé nabídky a vysoké ceny, vhodné je proto vybrat specializovaný eshop, který disponuje nejen širokou nabídkou, ale i příjemnými cenami. Mezi nejpopulárnější patří xtremeshop.cz, který nabízí značkové oblečení pro každou sezónu a jeho zimní nabídka je skvělým důkazem, že si může značkové zimní bundy pořídit opravdu každý. Dámské bundy i pánské bundy prestižních značek jsou dokonalou zárukou, že přečkáte i tu nejstudenější zimu v teple.