Tipy pro jarní oblékání

Zima je definitivně za námi a nastává období bez nadbytečných vrstev oblečení. Probíráte se šatníkem a říkáte si, že by potřeboval trochu obměnit, jenže vám chybí čas nebo se vám nechce bloumat po obchodech. Ale to vůbec nevadí. Současné technologie nabízejí i online nákupy a to v klidu a pohodlí domova a navíc v čase, který vám vyhovuje. E-shopy nabízejí velmi pěkné a kvalitní kousky oblečení. Vybírat můžete nejen trička, šaty či sukně pro teplé období, ale i kalhoty, svetry nebo kabáty pro období chladnější. Nabízené zboží je vždy skladem a po objednání jej máte doma během několika dní.

Miavimoda.cz nabízí značkové oblečení různých stylů. V nabídce e-shopu naleznete známé značky, mezi něž patří Tramontana, Silvian Heach, Cache Cache, Mango, Steilman a řada dalších.

Oblékání podle barevné typologie

Barevně vhodně zvolené kousky našeho šatníku omladí a osvěží naši pleť a barvami dokonce můžeme působit i na své okolí. Základní barevné typologické dělení vychází z ročních období.

Jarní typ

Má světlou barvu pleti, která v sobě nese nádech zlata. Velmi často mívá sezonní pihy. Oči mají barvu světle, sytě či šedomodrou, šedozelenou nebo oříškovou, vlasy jsou plavé či světle hnědé. Ideální oblečení pro tento typ má barvu světlou a jemnou v tónech růžovém, tyrkysovém, béžovém, zlatavém, meruňkovém nebo zelenomodrém odstínu.

Letní typ

Tento typ lidí disponuje velmi světlou a někdy i olivovou barvou pleti. Vlasy mají velmi širokou barevnou škálu, stejně tomu je i u barvy očí. Co se oblečení týče, ideální jsou pastelové odstíny s matným podtónem šedé nebo modré. Vhodnou barvou je i starorůžová, která podtrhne jejich přirozenou krásu.

Podzimní typ

Tento typ má pleť v barvě béžové s nazlátlým, meruňkovým či slonovinovým nádechem. Velmi špatně se opaluje. Oči jsou velmi výrazné – jasně modré, zelené nebo hnědé. Vlasy mají barvu plavou hnědou či rusou. Tomuto barevnému typu sluší oblečení olivově zelené, hráškové, khaki, rezavé, oranžové či měděné.

Zimní typ

Pleť má podtón namodralý či porcelánový. Vlasy jsou velmi tmavé, u očí převládá barva šedá, šedomodrá, tmavě hnědá a černá.

Tomuto typu sedí oblečení v kombinaci ostré bílé a černé. Dobrou volbou je i barva tmavomodrá, výrazná zelená, sytě růžová nebo třešňově červená.

Renata Bachtíková

Learn More →