Tajuplné lapače snů, které vás ochrání od negativní energie

Lapač snů je symbolem indiánských kmenů, který chrání spícího před zlou energií a nočními můrami. Nezáleží na tom, zda těmto pověrám věříte. Dnes je považován za oblíbenou dekoraci v mnoha domácnostech. Pokud tedy rádi zvelebujete své bydlení, bude se vám tato ozdoba na zeď pro svůj půvab a mystiku jistě zamlouvat. A kdo ví, možná opravdu funguje. Jaký má vlastně skutečný význam a kde plašič snů vůbec vznikl? Tohle a mnohem více se dnes dozvíte.

Obrázky pro tento článek jsme čerpali z e-shopu www.harasim.info

Kde je jejich původ

Lapač snů je původem z amerického indiánského kmene Ojibwe. Povídá se, že první takový talisman ručně vytvořila maminka pro své neustále plačící dítě. Nevěděla si s ním rady. Proto se jednoho dne vydala za starou šamankou, která jí svěřila tajemství. Její dceru v noci straší zlí duchové. Jediným řešením byla ruční výroba amuletu za použití korálků, kůže a pírek, které do světa snů pustí pouze pozitivní myšlenky a dopřejí dítěti klidný a ničím nerušený spánek. Matka doporučení uposlechla, a tak vznikl první lapač snů.

Jak funguje

Tradiční lapač snů se skládá z několika částí. Každá má svou důležitou funkci. Kruh symbolizuje pomyslnou hranici, ve kterém se podle legend zachycují negativní energie a nepustí je ven. Do provázkové sítě se zaplétají všechny zlé sny. Naopak příjemné sny údajně přinášejí ptáci, proto se jejich peříčka na lapač snů zavěšují. Pomocí nich se ke spícímu člověku snáší pouze pozitivní energie.

Důležité je také správné umístění. Pokud chcete využít jejich magické účely, pověste je nad postel. Ráno na ně musí svítit sluníčko, které má za úkol spálit zlé sny nahromaděné za celou noc. Jak už jsme ale naznačili, dnes slouží lapače snů převážně jako dekorace. Velké lapače snů tvoří například nádhernou ozdobu na zdi v předsíni nebo obývacím pokoji.

 

Vyrobit lapač snů, nebo koupit

Pokud se vaše ratolesti v noci bojí bubáků, můžete si společně udělat tvořivé odpoledne a společně si lapač snů pro děti vyrobit. Nezapomeňte k tomu vyprávět starodávné příběhy o indiánech a uvidíte, že večer budou spát jako v bavlnce. Důležitá je totiž víra, která působí na psychiku. Jestliže však nejste zruční, koupit je můžete například ve velkoobchodě Harasim. Skladem mají originální lapače snů.

Váháte nad tím, jestli opravdu fungují? Nezbývá nic jiného než si jeden pořídit a vyzkoušet na vlastní kůži. Malé lapače snů s sebou můžete nosit také jako talisman nebo někomu darovat jako dárek.