Doporučujeme

Snubní prsteny: Češi nejradši volí zlato a diamanty

Zlato a diamanty. To je kombinace, která se k sobě prostě hodí. Je zkrátka populární. Chcete-li se dozvědět více i o dalších materiálech, pokračujte ve čtení.

Snubní prsteny se vyrábějí z různých materiálů. Pojďme si tyto materiály rozebrat a ukázat si, z čeho mohou být snubní i zásnubní prsteny vyrobeny.

Zlato je zkrátka klasika. Nejen v Česku, ale také na celém světě platí za populární materiál k výrobě prstenů. Trh ale naštěstí není černobílý, takže mají zákazníci na výběr z většího množství produktů. Které patří mezi ty nejoblíbenější? A může někdo konkurovat zlatu?

Žluté zlato

Základní stavební kámen pro snubní prsteny. Žluté zlato patří už dlouhou dobu mezi velikány, které se drží na samém vrcholu. A není divu. Zlatý snubní prsten vypadá úžasně a elegantně. Tu barvu pozná každý. I ten, kdo zlato nikdy naživo neviděl. Jeho nošení je tedy jakýmsi privilegiem.

Zlaté snubní prsteny ale často trpěly na jeden neduh – černání. Celkově se tento drahý kov potýká s tímto problémem. A je jedno, jestli jde zrovna o snubní prsteny. Zlato se ale v poslední době často míchá s jinými kovy, které přidávají tolik kýžené vlastnosti. Snubní prsteny zlaté už tedy nejsou tolik náchylné na černání.

Samotný zlatý prsten by byl poněkud nudný, proto se často kombinuje s jiným kovem. Zlaté snubní prsteny s diamantem jsou toho důkazem. Zlatý prsten s diamantem vytváří kontrast dvou odlišných drahých kamenů. Různé zbarvení a tvrdost ale vytváří krásnou ozdobu, kterou chtějí mít na ruce všichni novomanželé.

Bílé zlato

Říct o něčem, co se zlatu barevně ani vzdáleně nepodobá, že je to zlato, bývá docela troufalé. Tento termín se ale uchytil. A to až tak, že se stal jedním z nejoblíbenějších materiálů k tvorbě prstenů. Je libo zásnubní prsten bílé zlato je součástí celé řady prstenů! Stačí si vybrat ten pravý.

Tento materiál ale není doménou výhradně pro zásnubní prsteny bílé zlato je vhodné i pro tvorbu dalších ozdob a šperků. Jsou z něj krásné přívěsky i náramky. Ušlechtilý kov zkrátka vypadá skvěle, ať je zpracován v jakékoliv formě.

Zásnubní prsten z bílého zlata nemusí být vyroben pouze z toho kovu. Jak už bylo řečeno v odstavcích výše, velice žádané jsou prsteny s diamantem. Jak vypadají takové prsteny bílé zlato s diamantem tvoří dokonalou kombinaci. Prsten z bílého zlata z diamantem vypadá zkrátka skvěle a luxusně.

Diamantový prsten

Vytvořit prsten pouze z diamantů není možné. Pokud ale tento kov spojíte s něčím jiným, vznikne lákavá kombinace. Ať už jde o zlato, chirurgickou ocel či titan, prsten s diamantem vypadá vždy úžasně. Je to tím, že spojení dvou ušlechtilých materiálů, ať už jde o jakékoliv barevné kombinace, je vhodný a přijatelný.

Snubní prsten s diamantem udělá radost oběma novomanželům. Snubní prsteny s diamantem totiž mají zvláštní kouzlo, které vtáhne všechny přihlížející. Dominanta v podobě drahého kamenu totiž tvoří skvělé návrší, jeho základ zase snoubí eleganci s luxusem. Snubní prsteny s diamanty tedy nezklamou na žádné svatbě.

Další drahé kovy

Určitě jste viděli film, ve kterém zamilovaný pár vyloví perlu a následně si ji dá na snubní prsten. A tato fikce není daleko od pravdy. Zásnubní prsten s perlami totiž patří mezi oblíbenou volbu řady nastávajících manželů. Jde totiž o specifickou surovinu, kterou neprodukuje země sama, ale živočich s názvem perlotvorka mořská (říkejme jí jednoduše lastura). Zásnubní prsten s perlou je už jen díky tomuto faktu unikátní.

A nakonec nesmíme zapomenout ani na zásnubní prsteny s brilianty. Ano, tento nerost zmiňujeme až v samotném závěru, ale má to své opodstatnění. V Česku totiž nepatří mezi nejpopulárnější drahé kovy. Jedná se sice o dobře známý a elegantní materiál, zásnubní prsten s brilianty ale není tolik k vidění. Jak jsme psali na samotném začátku, Češi raději volí klasické zlato.