Doporučujeme

Pouze se správnou obuví bude váš outfit perfektní

Každá žena ví, že teprve s kvalitní obuví je její outfit perfektní. Pro každou příležitost se hodní nějaký druh obuvi. Může to být obuv sportovní, elegantní či klasická. Její nákup však není snadný. Vždyť existuje tolik rozličných druhů, barev a značek.

Dámská obuv je velice rozmanitá – lodičky, sandále, baleríny, mokasíny, obuv kotníčková, tenisky, kozačky nebo třeba holínky. Z této nabídky není snadné vybrat ten správný druh.

Jak tedy vybírat?

Každý druh obuvi se hodí k jiným účelům. Také pro každé roční období musíme volit jiný druh. Pokud jdete nakupovat, měli byste si ujasnit, jaký druh obuvi momentálně potřebujete.

Obuv vycházková je určená pro nošení po místní komunikaci. Poznáme ji především díky trvanlivější a mohutnější konstrukci spodní části. Na výrobu se využívají různé druhy materiálů a lze ji zakoupit i v různých barevných variacích.

Obuv společenská je určená především pro krátkodobé nošení a to především v interiéru. Mívá slabší spodní část a často bývá opatřena podpatkem. Klasickým příkladem obuvi společenské jsou lodičky, které jsou nejrozšířenějším druhem dámské obuvi jako takové. Pro méně formální příležitost můžeme využít baleríny, kterým dávají přednost převážně ženy s vyšší postavou. Do chladnějšího období se pak hodí mokasíny nebo šněrovací polobotky, opět je to obuv určená pro méně formální příležitosti.

Obuv pro volný čas je určená ke sportovně – relaxačním činnostem, rekreačním vycházkám nebo setkání s přáteli. Mezi tento druh obuvi se řadí například tenisky a v letním období sandále nebo žabky.

Nákup výrazně ovlivní i cena, se kterou vám může pomoci cenový rádce. Účelovost obuvi však neovlivní jen cena, ale i správný druh obuvi, její konstrukce a použitý materiál. Velký vliv má i správná péče, která může prodloužit životnost a funkčnost obuvi i na několik let.