Krása Pro maminky

Rtěnka pro každou příležitost

Pro většinu žen je rtěnka nezbytnou nutností. Je to drobnost, která je však velmi oblíbená a to již z dob, kdy vládla královna Kleopatra. Současná nabídka je vskutku široká. Nabízí se nejen celá řada různých značek, ale také různé druhy – matná, lesklá, perleťová, krémová, dlouhotrvající, hydratační, zvětšující objem malých rtů.

Jak vybrat tu pravou?

Pokud žena používá rtěnku, v žádném případě nemá pouze jednu. Pro různé druhy příležitostí se také hodí různé druhy rtěnek a to nejen barev, ale i druhů. Mezi ty nejčastěji používané patří neutrální tělová barva, něžně růžová a divoká červená.

Rtěnky s matnou strukturou

Tyto rtěnky jsou v kosmetice stálicemi. Mezi prvními byly odstíny neutrální, které se později rozšířily o celou řadu dalších barevných odstínů. Po nanesení na rty vypadají sametově a také mají delší trvanlivost, než rtěnky lesklé. Mezi velké přednosti patří především přirozený vzhled a jsou ideální pro každodenní nošení. Mezi nevýhody patří především to, že rty opticky zmenší.

Rtěnky s krémovou strukturou

Díky tomu, že jsou velmi často hydratační, nabízejí, kromě bezchybného vzhledu rtů i jejich hydrataci. Při jejich výrobě se do směsi přidává vosk, jež propůjčuje rtům decentní a smyslný lesk. Můžete je používat jak pro běžné denní líčení, tak i pro líčení ke slavnostním příležitostem.

Rtěnky dlouhotrvající

Vyhledávají je především ty ženy, které jsou pracovně vytížené a chybí jim čas na opravu líčení během dne. Při výběru je vhodné vybírat takový typ, který je zároveň i hydratační. Dlouhotrvající rtěnky mají, díky složení, tendenci rty vysušovat. Velkou výhodou je široká paleta různých barevných odstínů. Vybírat si můžete jak barvy syté, tak i méně výrazné.

Rtěnky perleťové

Tento typ rtěnek bývá většinou lesklý a to díky obsahu třpytek, jež odrážejí světlo. Jsou vhodnou volbou pro ženy, které mají menší rty, neboť je opticky zvětšují. Mohou se používat jak pro líčení decentní, tak i výrazné. Obličeji propůjčí mladistvý a rozzářený vzhled.