Doporučujeme

Rozhodli jste najít si novou práci?

Chodíte domů ze zaměstnání frustrovaní a nespokojení? Přesčasy máte mizerně placené, kolegové vás jen pomlouvají a při povýšení vás neustále někdo přeskakuje? Žijeme v době, kdy poptávka po pracovních silách převyšuje nabídku pracovních sil a je velkou škodou stávající situace nevyužít ve svůj prospěch. Zaměstnavatelé se předhání v nabídce různých benefitů, zvelebování pracovního prostředí, upravování pracovních úvazků a mnoho dalšího. Podmínky si určují případní uchazeči a většina zaměstnavatelů na ně přistoupí. Jak si však efektivně práci snů najít?

Ujasněte si priority

Pro mnoho lidí jsou prioritou peníze a rohodující se podle výše nabízené mzdy. Své rozhodnutí však neunáhlete. Opravdu se vám bude chtít dojíždět nebo pracovat o víkendech či svátcích? Zejména pro rodiny s malými dětmi je prioritní volný čas. Pro ně je důležitější práce na jednu směnu nebo zkrácené úvazky.

Lukrativní nabídka práce, která je vaším snem se nachází v jiném městě a vy máte na výběr: Přestěhovat se nebo strávit několik denně na cestě. Pro někoho to může být důvodem k odmítnutí.

Když půjdete do firmy na pohovor, omrkněte své budoucí případné kolegy. Podle jejich chování poznáte, jaké je ve firmě vedení. Vládne na pracovišti uvolněná atmosféra nebo nikdo ani nešpitne?

Kde práci snů hledat?

Způsobů jak si najít novou práci je hned několik. Můžete se zkusit poptat svých známých a příbuzných a své životopisy firmám rozeslat na jejich doporučení.

Nejefektivnějším způsobem, jak sehnat rychle nové zaměstnání je využití internetových pracovních portálů, kde je inzerce práce zdarma. V jednoduchém filtru si nastavíte své požadavky, výši vzdělání nebo kraj, ve kterém nové zaměstnání hledáte. Na vybrané nabídky můžete okamžitě odpovědět, aniž byste se museli překlikávat na jejich webové stránky. Na vámi zadaný e-mail budou jistě brzy chodit odpovědi zaměstnavatelů a pozvánky na pracovní pohovory a výběrová řízení na která se pečlivě připravte. Pokud se vám nabídky nelíbí, vyzkoušejte vyhledávač práce další den. Nabídky práce na něm denně přibývají.

Malé firmy můžete zkusit obejít s vytištěným životopisem a zanechat ho na recepci. Tento způsob se dnes již moc nevyužívá, ale štěstí přeje připraveným.