Doporučujeme

Rodinné lyžování 2019/2020 na Slovensku

Ke kvalitně strávenému zimnímu času jistě patří dobrá lyžovačka. Navíc je skvělé, pokud za rodinným lyžováním nemusíte jezdit daleko a k dispozici máte hned několik lyžařských středisek. Přesně tak jako například v Terchové, ve stylové obci na severním Slovensku. Pokud se ubytujete v Terchové, do 40 minut jízdy autem jsou vzdáleny hned tři top slovenská lyžařská střediska. V každém z nich jsou výborné podmínky pro dobré rodinné lyžování 2019/2020 na Slovensku.

Jedním z lyžařských středisek je lyžařské středisko Vrátna. V tomto lyžařském středisku mají lyžaři k dispozici více než 14 km sjezdovek, 12 vleků a dvě lanovky. Lyžuje se ve 4 lokalitách – Paseky, Poludňový Grúň, Chleb a Príslop. Pro lyžování s dětmi je k dispozici dětská škola a školka a babysitting na kopci.

Dalším z top středisek v okolí je lyžařské středisko Kubínska hoľa. Nachází se asi 40 minut jízdy autem směrem na Oravu. Rodiny také ocení lyžařskou školku, která se zde nachází, jakož i parkování přímo pod sjezdovkou. Z lyžařského střediska jsou krásné výhledy na Vysoké a Nízké Tatry. Do třetího lyžařského střediska Velká Rača přijdete asi po 40 minutách jízdy směrem na Kysuce. V tomto lyžařském středisku najdete i celoročně provozovanou bobovou dráhu.

Terchová je na Slovensku známá především jako obec, kde se narodil národní hrdina Juraj Jánošík. V posledním období se spolu s regionem Malá Fatra stává čím dál známější jako středisko zimního i letního cestovního ruchu. Pro její jedinečný charakter, možnosti a atrakce pro strávení zimní a letní dovolené si ji oblíbili turisté ze Slovenska i okolních zemí. Pro kvalitní ubytování v Těrchové doporučujeme chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha. V rámci nabídky na zimní sezónu 2019/2020 zde najdete zvýhodněné rodinné balíčky s výhodnými cenami na skipasy.