Doporučujeme

Rady a tipy, aby parfém déle voněl

Sebedražší dámský i pánský parfém patřičně nevynikne, jestliže jej budete nevhodně používat. Jak si tedy užívat krásné vůně vašeho oblíbeného parfému po celý den? Podívejte se na následující rady, díky němuž se kolem bude vznášet příjemná vůně parfému mnohem déle!

1. Nepřestávejte hledat svou ideální vůni

Zdá se vám parfém, který momentálně používáte, velmi pěkný a příjemný, ale k dokonalosti má daleko a nedostavuje se onen „wow“ efekt? Potom neustávejte v hledání dokonalého parfému, jenž vás bude dokonale vystihovat! Možná to bude stát vaše čichové buňky hodně práce, ale výsledek bude jistě stát za to!

2. Parfém používejte na správných místech

Parfém nejčastěji používáme na zápěstí a krk. Jsou však i další místa, kde vůně parfému velmi dobře vynikne. Jedná se například o loketní jamky, ale také oblast za ušima nebo za krkem. Právě z těchto míst se i při sebemenším pohybu parfém nejlépe šíří a váš protějšek si jej při konverzaci nejsnáze všimne.

3. Dejte vůni čas

Trvá až několik hodin, než se vůně naplno rozvine a dá zavonět všem svým složkám. Proto je vhodné výběr nového parfému příliš neuspěchat. Zkuste se navonět a poté se jděte projít na čerstvý vzduch. Vaše čichové buňky si budou moci odpočinout a vy zjistíte, jaká je vůně parfému přímo na vaší kůži.

4. Parfém nestříkejte na oblečení

Další rada se týká oblečení, na kterém by se parfém raději neměl objevit. Jednak mohou některé složky způsobit nežádoucí skvrny, dále se na různých látkách vůně chová úplně jinak. Můžete si však zkusit navonět oblíbený lehký šátek, který poté dotvoří výsledný dojem.

5. Parfémy střídejte

Používat jednu vůni po mnoho měsíců, nebo dokonce let se může omrzet. Není se pak čemu divit, že parfém, který se vám zpočátku jevil jako velmi intenzivní, s postupem času téměř nevnímáte a zdá se vám, že málo voní. Proto je vhodné oprostit se od zvyku a zkusit najít jiný parfém, který bude podle vašich představ.

6. Použijte kosmetiku stejné vůně

Jak ještě umocnit vůni vybraného dámského parfému? Pokud je k dostání tělové mléko nebo deodorant ve stejné vůni, pak neváhejte s jejich pořízením. Vůně tak bude mnohem intenzivnější pro vás i pro vaše okolí.

7. Parfém správně skladujte

Neméně důležité je správné skladování profi parfé. Obecně platí, že parfémům nesvědčí přílišné teplo a stejně tak by neměly být vystaveny působení slunečních paprsků. Proto je jim nejlépe v koupelně nebo v zásuvce toaletního stolku ložnici. Také nemá valný smysl příliš s parfémy šetřit, zvláště po jejich otevření. Jejich trvanlivost sice nebývá omezena, ale vůně přece jenom může doznat jisté změny a parfém vás potom může nemile překvapit.

te nějaké delší tipy, jak prodloužit výdrž pánského i dámského parfému?