Doporučujeme

Pravidla, podle kterých vybírat funkční prádlo

Když chce člověk sportovat, musí se vybavit sportovním oblečením. Bez něj se nejen člověku do fyzické aktivity nechce, ale ani mu to nebude pohodlné. Tepláky budou plandat mezi nohama, tričko pouštět vítr na zpocená záda. Abyste předcházeli nejen minimálnímu elánu, ale také nachlazení, vyberte si ideální funkční prádlo. Existuje rovnou několik pravidel, která vám budou nápomocná.

V jakém ročním období budete prádlo používat?

Při výběru funkčního sportovního oblečení (ať už máme na mysli trička, mikiny nebo legíny) hraje roli roční období, ve kterém budete prádlo používat. Plánujete běhat, jezdit na kole nebo se jen chcete procházet se psem po nejbližší polní cestě během parného léta? Zatímco pro teplejší roční období budete sahat spíše po kratších alternativách lehčího charakteru, v zimě si kromě trička budete vybírat i mikiny či alternativy s dlouhým rukávem.

Tloušťka materiálu rozhoduje

Jaká je tloušťka neboli jemnost materiálu? Není oblečení jako oblečení, pamatujte na to. Každý materiál je trochu jiný a počet vlákna v mikronech vám o jednotlivých kouscích leccos poví. Obecně platí, že čím lehčí oblečení (čili čím méně mikronů), tím je oblečení “letnější”. Čili zatímco v létě budete hledat oblečení s co nejmenším počtem mikronů, v zimě se naopak jejich počet musí zvýšit.

Oblečení musí dokonale padnout

Vedle materiálu a toho, v jakém ročním období se bude funkční prádlo využívat, hraje roli také jeho velikost. Vhodná velikost je klíčová pro zajištění maximálního komfortu a pohodlí. Nikdo nechce, aby se jednotlivé kousky zařezávaly nebo škrtily. Oblečení zkrátka a dobře musí dokonale sedět. V ideálním případě vsaďte na modely, které mají ploché švy.

Při výběru sledujte také cedulky a nášivky. Všímejte si toho, jak moc jsou nebo nejsou v kontaktu s pokožkou. Pokud budou všity špatně, po praní mohou být tím, co vás bude na pokožce nepříjemně škrábat.