Doporučujeme

Nejlepší hlídač pod sluncem vás nespustí z očí

Víte, jaký je ten nejlepší hlídač? Pokud si myslíte, že váš pes, tak jste na omylu. Nejlepším hlídačem je fotopast. Pravděpodobně jste o ní slyšeli jen výjimečně, jedná se však o technologii, která si získává na obrovské popularitě a povíme si proč.

Fotopasti jsou v podstatě zařízení, která dokáží tajně a nepozorovaně vyčkávat, něž se k nim kdokoliv přiblíží, aby ho mohly vyfotit. První fotopasti byly primitivní zařízení využívaná zejména přírodovědci pro pozorování vzácné či plaché zvěře, případně vojáky při svých tajných misích. Dnes se jedná o populární technologii, která má mnohem více využití. Zejména jejich vývoj pokročil natolik, že se jedná o technologické skvosty nabité mnoha skvělými funkcemi.

Fotopast jako hlídač

Fotopast může mít skutečně široký záběr, můžete ji například umístit na strom a nechat ji zaznamenat vše, co se dostane na váš pozemek. Například moderní fotopasti BUNATY, BROWNING nebo ACORN jsou natolik vyspělé, že zaznamenají i drobná zvířata. Jaká je rychlost jejich reakce? Okamžitá, zaznamenaný objekt zachytí za pouhý zlomek sekundy.

Někdy vám mohou připadat jako experti na přežití, jelikož se umísťují výhradně do exteriéru, kde dokáží po celý rok bedlivě střežit vaše bezpečí. Pokud by se náhodou stalo, že k vám zavítá zloděj, soused, pes nebo třeba, že k vám někdo vjede autem, vy to budete mít podrobně zdokumentované. Jedná se o ten nejlepší důkazní materiál, který je stejně kvalitním důkazním břemenem, jako třeba v autě autokamery.

browning-recon-camo-trail-cam-l

Široké využití

Fotopast samozřejmě využijete pro sledování zvířat, což je její prapůvodním cílem. Díky tomu ji využívají nadšenci i vědci, aby mohli zaznamenat přítomnost zvířat v mnoha lokalitách, kde je špatný přístup a je potřeba neustálého sledování. Ať už chcete fotopast pro vaší bezpečnost nebo ke sledování divoké přírody, můžete je snadno zakoupit prostřednictvím internetového obchodu, který se na tento sortiment zaměřuje.