Doporučujeme

S kvalitní sušičkou je sušení potravin hračka

Sušení potravin je jedním z nejšetrnějších, ale i nejstarších způsobů konzervace. Principem tohoto způsobu je odstraňování vlhkosti, díky čemuž potraviny můžeme uchovávat a skladovat po hodně dlouhou dobu. Mezi nejčastější potraviny patří ovoce, zelenina a houby, ale sušit se dá i maso.

Především sušené ovoce představuje zdravou a chutnou variantu pro vaše mlsání, dochutíte jím snídaňové cereálie, obilné kaše či ovocné saláty. Velkým pomocníkem pro tento způsob skladování jsou sušičky potravin.

Která je ta správná právě pro vás?

Před nákupem sušičky je potřeba si ujasnit několik věcí, které ovlivní její výběr. Jestliže chcete sušičku používat pouze příležitostně, například pro sušení sezónních přebytků z vaší zahrádky, potom můžete vybírat pouze z hlediska kapacity.

V nabídce e-shopu megavita naleznete celou řadu různých druhů – kulaté, hranaté, s různým počtem sušících pater i v různých barevných variantách. Sušičky ovoce a zeleniny se dělí i podle způsobu zpracování.

  • Teplovzdušné sušičky potravin

Tento druh sušiček se v našich domácnostech využívá nejčastěji. Fungují na principu cirkulace teplého vzduchu uvnitř sušičky. Vybírat můžete jak modely jednodušší, tak i více propracované. Některé sušičky mají časovač, elektronickou regulaci s automatickými programy či průhledná dvířka. Také se liší počtem plat, mohou mít 4, 5 či 9 pater. Plata jsou vyrobena z plastu nebo nerezu. Některé sušičky mají také sítko na sušení bylinek.

  • Infračervené sušičky

Nabízejí zcela novou technologii, která je šetrná vůči vnitřní struktuře potravin.

  • Další hlediska výběru

Podle množství potravin – to ovlivní nejen příkon, ale i počet plat.

Možnost regulace teploty – každý druh potravin potřebuje jinou teplotu. U sušiček je to řešeno tak, že je zde přednastaveno několik voleb.

Délka sušení – ta souvisí s nastavenou teplotou. Zase se u každé potraviny, stejně jako teplota, liší. Levnější typy sušiček by nemusely kvalitní sušení při delším čase zvládnout.

Bezpečnost – zajišťují ji časovače, které po uplynutí stanovené doby sušičku vypnou. Zase je nemusejí mít všechny modely.